Kuru Boya ile Mucizeler Yaratın

Ev dekorasyonunda aldığınız eşyalar ve mobilyalar kadar onlara eşlik eden dekoratif ürünlerde bir o kadar önem taşımaktadır. Özellikle de son zamanlarda tablolar ve el yapımı resimler oldukça dikkat çekici olmaktadır. Ev dekorunda da sıklıkla kullanılan bu ürünler her geçen gün yenileri eklenmektedir.

Ev dekorunuzda kullandığınız aksesuarları ve mobilyalar evinizde tekrar canlandırabilir ve renklendirebilirsiniz. Farklı bir güzellik katar yeniden oluşturabilirsiniz. Son zamanların en çok kullanılan uygulamalarından biri de kuru boya ile yapılan sanat eserleri ve aksesuarlarıdır. Uygulama yapacağınız mobilya veya aksesuarınızı öncelikle zımparalayın ki daha etkili ve kolay bir çalışma yapabilin. Eğer boya yapacağınız ürün vernikli ise yine önceden mutlaka zımparalayınız. Her yerini komple zımparalamak zorunda değilsiniz. Çentikler atmanız da daha rahat boya yapmanızı sağlayacaktır.

Bu uygulama için öncelikle uygulama yapacağınız mobilya veya aksesuara zımparalayıp yere yatırın. Daha sonra ise boyamak istediğiniz rengi belirleyin. İstediğiniz ve beğendiğiniz bir renkte seçebilir ve uygulayabilirsiniz. Rengi seçtikten sonra yere bir gazete serip boyaya fırçayı bir kere daldırıp gazete üzerine sürünüz. Gazete üzerindeki boya ve fırça üzerindeki boya kuruduğunda işlemi yapmak için hazır olacaktır. Kuruyan boyadan fırça yardımı ile bir miktar alıp, uygulama yapacağınız ürünün üzerine sürünüz. Oyuntulu kısımları ilk önce boyayarak daha sonra kenar kısımlarını boyamanız daha iyi olacaktır. Evlerinizin şıklığına şıklık katacak ve oldukça da farklı bir hava katacak olan bu çalışmayı sizde evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Özellikle de Fransa da kullanılan bu yöntem günümüzde de sıklıkla kullanılmaya ve tercih edilmeye başlamıştır. Uygulaması da oldukça basit ve keyiflidir. İsteyen herkesin rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ