Kuru Çiçeklerden Kapı Süsü Yapımı

Hanımlarımızın birçoğu ev dekorasyonuna önem verip giriş kısmını unuttuklarını tahmin ediyoruz. Aman halımın rengi bu olsun, koltuğun rengi bu olsun, o buraya yakışmaz deyip evlerinin içlerini dekore etmekten kapılarının boş kaldığını unutmuş olacaklar. Bizlerin amacı sizlere pratik olanları, unuttuklarınızı hatırlatmak ve bir nebze de olsa desteğimizi göstermek adına buradayız.

kuru-ciceklerden-kapi-susu-yapimi-4

Bir yere misafirliğe gidildiği zaman komşudan önce kapıyla burun buruna geliriz, öyle değil mi hanımlar? Kapısında her hangi bir kapı süsü olsa kafamızda direk canlanırdı evin içinin nasıl olduğu. Şimdi ise sürpriz ile karşı karşıya geliyoruz. Düşündüklerimizi sizler ile paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz, herkes faydalansın diye ön ayak olmaktan gururlanıyoruz.

kuru-ciceklerden-kapi-susu-yapimi-3

Şimdi yapacağımız yapımı kolay ve bir o kadar da zevkli olan kurutulmuş çiçekten kapı süsü yapımından bahsedeceğim. Oldukça keyifli olan ve dekorunuzu baştan aşağı değiştirmeyi sağlayacağız kapı süsü evinizin içinde gözükmese de dışardan aydınlatacağı kesin.

kuru-ciceklerden-kapi-susu-yapimi-2

Gerekli olan malzemelerimizi sizler için yeniledik. Halka kısmını isteğe göre ağaç dallarından isterseniz de denizde hayat kurtaran süngerleri ile oluşturabilirsiniz, tercih size kalmış. Geri kalan malzemelerimiz ise çift taraflı bant,  yapıştırıcı ve kurutulmuş çiçekten oluşuyor. Biz bu seferlik yapımı daha kolay olsun diye süngerleri kullanacağız ve yuvarlak haline getirip uçlarını birbirine yapıştırıp başlayacağız. Çok kısa sürede kuruyan yapıştırıcıları şimdide simit haline getirdiğimiz süngerin üzerine sürüyoruz.

kuru-ciceklerden-kapi-susu-yapimi-1

Kurutulmuş çiçekleri üzerlerinde aynı olacak şekilde yapıştırıyoruz. Kuruması için biraz bekledikten sonra kapının üzerine çift taraflı bantlarımızı keserek yuvarlak bir şekilde yapıştırıyoruz en sonunda yapmış olduğumuz kurutulmuş çiçekten kapı süsünü yapıştırıyoruz. Gerçekten dediğim kadar kolaymış değil mi? Anlatımı kadar, yapımı  da kolay olan kapı süsümüz kapıların üzerinde yerlerini almayı bekliyor.

kuru-ciceklerden-kapi-susu-yapimi-5

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ