Kuru Cildi Nemlendirmenin Doğal Yolları

Kuru cilde sahip kişilerin tenleri çok narindir ve devamlı özenli bir bakım ihtiyacı duyar. Kuru cilt kendine yete bilen oranda yağ üretimini gerçekleştiremediğinden dolayı çok mat bir görünüm ortaya çıkar. Kuru cilde sahip kişilerin ciltlerinde bir parlaklık olmaz. Cildin yapısı ufak ya da görünmeyen gözeneklerden oluşur. Kuru cilde sahip kişiler nadiren solgun bir hal de görülebilirler. Cilt gergindir ve bu durum kişiyi rahatsız eder. Ciltte kırışıklık ve ufak çizgiler meydana gelebilir.

Kuru Ciltler için Tavsiyeler

Kuru bir cilde sahip iseniz her sabah yüz yıkama sonrası kurulama işleminde havluyla baskı uygulayıp yüzünüzdeki nemin hepsini almamalısınız bu durum yüzünüzdeki tüm nemin emilmesini sağlar ve bütün gün daha kuru bir cilt sizi bekler bunun yerine yüzünüzü yıkadıktan sonra daha nazikçe havluyla fazla suları alıp bırakmalısınız. Eğer her gün güneş gözlüğü takma imkanınız varsa devamlı güneş gözlüğü ile güneşe çıkmalısınız. Belirli periyotlarda cilt tipinize uygun nemlendirici kremler krem bazlı veya sütlü cilt ürünlerini tercih etmelisiniz. Kuru cilde sahip kişiler kış mevsiminde içeriği daha kuvvetli nemlendirici kremler tercih etmelidir. Mümkünse gece yatmadan önce yağlı bir gece losyonu da kullanmak cildin ihtiyacı olan yağı karşılamada yardımcı olacaktır. Gün boyunca cilt tipine uygun nemlendirici kremler kullanmak cildin ihtiyacı olan nemi sağlar kuruluktan kurtarır. Havanın daha ılımlı ve daha sıcak olduğu zamanlarda ise yoğunluğu az olan kremler tercih edilmelidir.

REKLAM ALANI
  1. Bakım Maskesi

1 yumurta sarısı,1 y. Kaşığıyla bal, 1 y, kaşığıyla zeytin yağı

Yapımı: Bu üç ana malzemenin hepsini çok iyi bir şekilde karıştırılmalı ve ardından temizlenmiş cilde göğüz bölgesine kadar iyice yedirilmelidir bu işlemin ardından hafif sıcak havluyu yüzünüzün üstüne kapatmalısınız maske yumuşayınca iyice yüz durulanmalı ve bu yöntem haftada 2 kez yapılmalıdır bu yöntem nemlendirmek için doğal kaynak işlevi görür.

    2.  Yulaf Maskesi

2 kaşık yulafın içi, soda yada süt bu ikisini karıştırıp yaklaşık 15 dakika boyunca kaynatılmalıdır karışık soğuyunca içerisinde biraz bal ilave edilmeli ve ılık bir şekilde yüzünüze sürmelisiniz ardından 15 dakika bekletilip ılık olan su ile güzelce durulanmalıdır.

  3. Havuç Maskesi

2 adet havucu rendelemelisiniz ardından bir yumurta akı ile beraber çırpılmalıdır üzerine biraz zeytin yağı ilave edilir birazda nişasta ilave edilip karıştırılır daha sonra yüze uygulanır ve 30 dakika bekleme süresi bittikten sonra yüz ılık su eşliğinde güzelce durulanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ