Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske Tarifi

Yaz aylarında nemini iyice kaybeden kuru ciltler için evde doğal malzemelerden yapabileceğiniz etkisi yüksek maske tarifini sizler için hazırladık. 

Cilt kuruluğu birçok neden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Cilt kuruluğu nedenleri arasında az su tüketimi, yaşlanma, bakımsızlık, cildi nemlendirmeme, genetik, kuru ve soğuk havası olan yerlerde yaşama, hormon bozuklukları, kötü beslenme alışkanlığı, yanlış ürünler ile bakım yapmak, çok fazla bakım yapmak, güneşte çok fazla kalmak, mevsim değişiklikleri gibi unsurlardır.

Cildinize uygun nemlendirme yöntemi veya maskesini seçmeden önce cildinizin kuruluk sebebini anlayıp ona göre doğru bir bakım rutini oluşturmanız gerekmektedir. Kullandığınız ürünlerin cilt tipinize uygun olması ve çok fazla kimyasal içerikli olmaması gerekmektedir.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske Tarifi

  • Zeytinyağı
  • Süt
  • Bal
  • Avokado
  • Hindistan Cevizi Yağı
  • Süt Kreması

Hazırlanışı: Yukarıda saydığımız malzemelerden hangisi elinizde var ise onları karıştırıp yoğun nemlendirici bir maske hazırlayabilirsiniz. Cilt kuruluğunuza göre hazırlayacağınız bu maskeyi günlük yapıp uygulamanızı öneririz. Özellikle Hindistan cevizi yağı yüksek nemlendirme özelliğine sahiptir. Bu yüzden mutlaka karışımlarınızda yer almasına özen göstermelisiniz. Zeytinyağı ve balı karıştırıp cildinize sürüp iyice bekletin. Daha sonra durulayın. Bu işlemi her gün yaptığınızda cilt kuruluğunuz sona erecektir. Avokado veya avokado yağını da nemlendirmede kullanabilirsiniz. Avokado yağı ve sütü karıştırıp bir maske yaparak cildinize uygulayabilirsiniz. Süt kreması da kendi başına bir nemlendirici maske olarak kullanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ