Canım Anne

Kuru İncirin Faydaları Nelerdir? Kuru İncir Neye Yarar?

Kuru İncirin Faydaları Nelerdir? Kuru İncir Neye Yarar?

Besin değeri oldukça yüksek olan kuru incir içeriğinde A Vitamini, B Vitamini, C Vitamini barındırmasının yanı sıra sağlıklı kuru meyveler arasındadır. Kuru incirin faydaları pek çok uzman tarafından sıklıkla belirtilir. Aynı sağlıklı içerik ve faydalar aslında yaş incir için de geçerlidir. Bazı kişiler yaş inciri severken, bazıları ise kuru incir tüketmeyi tercih ederler. İncirin faydaları aslında saymakla bitmiyor desek hiç de yanlış olmaz. Yazının devamından kuru incirin faydaları konusunun tüm ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

Kuru İncir Neye Yarar

Kuru İncir Neye Yarar?

Yaş inciri seven kişiler kuru incir neye yarar sorusun merak ederler. Bu kişiler için belirtmek gerekirse; kuru incirin yaş incirden farkı yoktur. Kuru incirin faydaları ve yaş incirin faydaları aynıdır. Siz de damak zevkinize göre inciri ister yaş, ister kuru şekilde tüketebilirsiniz. Kuru incirin, yaş incire göre avantajı yılın her döneminde kuruyemişçilerde bulunabiliyor olmasıdır. Yaş incir için ise mevsimini beklemek zorundasınız. Kuzu Kulağı Nasıl Yenir? Kuzu Kulağı Faydaları başlıklı yazımızı da okuyarak bu sağlıklı sebze hakkında bilmediklerinizi öğrenebilirsiniz.

Kuru İncirin Faydaları

Kuru İncirin Faydaları

Kuru incirin faydaları arasında içeriğini zengin olması ve besin değerinin fazla olması dikkat çeker. İşte kuru incirin yararları

  • İçeriğinde antioksidanlar bulunmasından dolayı damarlardaki serbest radikallerin yok edilmesini sağlayarak kalp sağlığını destekler.
  • Kansızlığı giderir. Vücudun günlük demir ihtiyacının yüzde 2’lik bölümünü karşılar.
  • Kalsiyum açısından zengin olduğundan kemikleri güçlendirir. Bir kase kuru incir yetişkin bir bireyin günlük kalsiyum ihtiyacının karşılanması için yeterlidir. Özellikle menopoz dönemindeki kadınlara önerilir.
  • Kuru incirin doğal bir afrodizyak olduğu da konuşulanlar arasındadır.
  • Kan şekerini dengeler. Şeker hastalığı bulunanların yükselen şeker seviyelerinin düşmesini sağlar.
  • Yüksek tansiyonun düzenli kalmasını sağlar.
  • Tok tutucu özelliği vardır. Bu şekilde kilo verimine yardımcı olur.
  • Kuru incir cilt sağlığını destekler. Cildi güzelleştirir, gençleştirir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ