Laleli Kenar Dantel Modelleri

Laleli Kenar Dantel Modelleri

Osmanlıdan günümüze kadar gelen yapılmış tüm sanat eserlerinde ayrı bir yere sahiptir lale çiçeği. Cami süslemelerinden duvar fayanslarına, kumaş desenlerinden ebrûlara varana kadar her fırsatta kullanılmış lale motifi. Konumuz dantel olduğuna göre biz de dantel örtülerdeki lale motifleri ile ilgilenelim.

Lale kenar dantel örnekleri, dantel kullanmak istediğiniz tüm kenar modellerinde kullanabileceğiniz güzel bir çiçek motifi. Havlular, yazmalar, vitrin peçeteleri, masa örtüleri, perdeler, çarşaflar, yastık kılıfları, nevresim ve pikeler tığ işi laleli kenar modelleri ile süsleyebileceğiniz objelerden sadece birkaçı. Dantel kenarlarda lale motifini en basit örülme tekniğinden en zor olanına kadar oldukça fazla çeşitte bulabilirsiniz. Siz de laleleri ve danteli seviyorsanız küçük çaplı tığ işleriyle bu motifi kullanacağınız örtü veya havlu kenarları için örebilirsiniz.

Tığ işlerinde kolay laleli dantel modelleri bulma konusunda sıkıntı çekeceğinizi kesinlikle düşünmüyoruz. Laleli kenar dantellerinizi kullanacağınız yere göre düz renkle dolgu tığ işi kullanarak örebilir ya da birkaç renk seçip detaylandırabilirsiniz. Sadece dolgu işiyle örmek zorunda kalmayacağınız bir model olan lale motifleri çok basit şekilde de örülüp peçete ve havlu kenarlarına da işlenebilir. Laleli dantel örneğinizi nasıl ve nerede kullanmak istediğinizle ve dantel becerinizle doğru orantılı olarak örebileceğinizden bizim herhangi bir şüphemiz olmadığını belirtmek isteriz. Lale kenar motifleriyle süslenmiş havlular, çeşitli örtüler, peçeteler evinizde Osmanlı nostaljisini yaşatmanızı sağlarken, objelerinizi de çok şık bir tarzda sunmanızı sağlar. Lale motifli kenar dantel örneklerine beğenmeyecek birini hayal bile edemiyoruz. Bu çiçeğin gerçekte ne kadar zarif ve güzel olduğunu hatırlayacak olursak, evlerinizde kullanacağınız kenar dantel örnekleri için de en güzel seçimlerden biri olduğu konusunda içiniz rahat olacaktır hanımlar.

Örgü ve dantel modelleri bölümümüzde yüzlerce dantel örneğine rastlayabilirsiniz. Sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha çok kişinin faydalanmasına destek verebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ