Çiçekli Havlu Kenarı Modelleri

Ben süsü severim; üstüm başım, evim barkım her daim şıkır şıkır olmalı diyen hanımlardansanız tam da size göre bir konuya denk geldiniz. Banyoların, mutfakların sultanı havlular. Havlu deyip geçmeyin; elimizin, ayağımızın, kısacası vücudumuza giysiler dışında en çok temas eden tekstil ürünleridir onlar. Renk renk, işlemeli, sade envai çeşit havlu giriyor hayatımıza yaşadığımız sürece. Bu kadar çok hayatımızın içinde olan havlular süssüz olur mu hiç? Havlu ve süs deyince aynı bizim gibi sizin de aklınıza dantel havlu kenarları geldi değil mi? Havlularını alındığı şekliyle kullanmak yerine incik boncukla ,tığ işi oyalarla süslemeyi seviyorsanız  çiçekli havlu kenarı modelleri sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Tığ işi dantellerde en çok tercih edilen örneklerden biri de çiçek motifleridir. Güller, papatyalar, karanfiller ise çiçekli havlu kenarı örnekleri denince akla ilk gelen çiçeklerin başında yer almaktadır. Havlu kenarlarını çiçekli motiflerle süslemek isteyen hanımlar, ördükleri işlerde farklı renkte ipleri kullanmayı tercih ediyorlar. Önceden illa ki ince dantel ipiyle örülmesi neredeyse şart olan havlu kenar dantelleri, şimdilerde kalın iplerle de örülebiliyor ve işin doğrusu çok daha modern bir hava yaratıyor kullanıldıkları yerde.

Kolay çiçekli dantel havlu kenarı modelleri yapımı için kullanılan tığ işinin dışında değişik teknikler de mevcut. Halkalı dantel işleri, firkete oyaları, iğne oyaları gibi farklı bilgi ve beceri isteyen örnekler sizi korkutmasın. Unutmayın istedikten sonra yapılmayacak şey yok hayatta. Her fırsatta dile getirdiğimiz gibi, çabalarımız hayatı kolaylaştırmak adına harcanıyor. İşte tam da bu yüzden örgü örerken sizi zorlamayacak örneklere yoğunlaşmanız iyi olacaktır. belki daha ilerleyen zamanlarda çok daha zahmetli işlere imza atacak, geldiğiniz noktaya siz de şaşıracaksınız sevgili hanımlar.

www.canimanne.com sitesindeki tüm dantel modelleri için diğer sayfalarımızı da ziyaret ederek, beğendiğiniz içeriklerimizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ