Laleli şal modeli yapımı

Laleli şal modeli yapımı oldukça şık olan şal modelimizi çeyizlik şal örneği için oldukça güzel olacağını düşünüyoruz. Farklı renk ip seçimi ile bir çok kıyafetinize uygun olarak uygulayabilirsiniz.

Hanımların vazgeçilmezi şal modelleri bir çok elbiseyi tamamlayan aksesuarımız olmaktadır. Özel davet gecelerinden, gelin şal modeli, gülük kullanılan modellere şal kıyafetleri tamamlayıcı olmaktadır.

Laleli şal modeli severek örmeniz dileğiyle, yeni şal modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

Laleli şal modeli yapımı

Malzemeler: 3 adet angora şal ipi
3 Numara tığ

Yapılışı: Üçgen şal olarak ördüğümüz laleli şal modelimizi uç kısımdan başlayıp modelimizi kuruyoruz. Kenarlarda su taşı uygulamadığımız modelimizde su taşlarının arasına yaprak ve lale modelini oluşturuyoruz.

Zincir sayılarını ördüğüm şekilde anlattığım videomda sizler elinize uygun zincir sayılarını ayarlayabilirsiniz. 4 sıra yapraklarda arttırma işlemi yaptıktan sonra 5. Sırada yaprakların kenarlarında fıstık uygulaması yapılıyor.

Ortadaki trabzan üstüne yuva yapılarak çiçek oluşturuluyor. 5. Sıradan sonra yapraklarda 3 sırada eksiltme işlemi yapılıyor. Kenardaki su taşı 8 sıra olduktan sonra yeni model için başlangıçta yaptığımız gibi 2 tane su taşı yuvası oluşturuyoruz.

Yeni modeli kenarlarda uygulamak için. Her 8 sırada bir yeni modeli kurmaya başlıyoruz. İstediğiniz büyüklüğe gelene kadar şalınızı ördükten sonra uç kısımda 1 sıra sık iğne 1 sırada sık iğne ve pıtırcık uygulayarak tamamlıyoruz. Kenar oyası olarak örümcek uygulaması yapıp modelimizi bitiriyoruz.

Şal modelleri, tığ işi şal yapımı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok utlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Laleli şal modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ