Lavabodan Gelen Kötü Kokular Nasıl Temizlenir?

Lavabodan Gelen Kötü Kokular Nasıl Temizlenir?

Lavabodan Gelen Kötü Kokular Nasıl Temizlenir?

Lavabolarımız, bulaşıklarımızın, ellerimizin, dişlerimizin hatta bazen çamaşırlarımızın pisliklerinin su akıtarak giderildiği ardından köpüklü sularla temizlendiği yerlerdir. Kısacası temiz su da, kirli su da aynı gider üzerinden evimizden lavabolar sayesinde atılır. Bazen lavabolarımızdan kötü kokular gelebilir ve bu bizi oldukça rahatsız edebilir.

lavabodan-gelen-kotu-kokular-nasil-temizlenir

Lavabodaki kötü kokular nasıl temizlenir?

Konusunda en etkili yöntemlerden birisi, sirke ile lavabo borularını temizlemek olacaktır. Ayrıca lavaboları sık sık temizlik maddeleriyle temizleyerek, seramik ya da evye zemin üzerinde kir artıklarının kalarak, koku yapmasını da önlemiş olacaktır.

Eğer lavabolarınızdan gelen problem, sizin lavabonuzdan ya da borularınızdan kaynaklanmıyor ise, o zaman genel bir kanalizasyon sorunu var demektir. Bazı kötü hava koşullarında özellikle rüzgârlı havalar da eğer kanalizasyon borularında ya da altyapısında bir problem var ise evlerin lavabolarından koku gelebilmektedir. Bu kokuları da önceleyebilmek için yapacağını şey, koku giderici tabletler kullanmak olacaktır. Lavabonuzun gider bölümündeki, delikli kısma koyacağınız koku giderici tabletlerden sizi pis kokulardan kurtarmaya yardımcı olacaktır.

lavabodan-gelen-kotu-kokular-nasil-temizlenir

Bir diğer konu da, eğer lavabonuzun boruların da yağlanma söz konusu ise, bu durumda size kötü koku gelmesini sağlayabilmektedir. Lavabo borularının temizlenebilmesi için borularınızı sıcak su dökerek yağlarından arındırabilirsiniz. Başka bir öneri de, Sıcak Türk kahvesinin yağlanmış olan lavabo borularını kokulardan arındırmakta güçlü bir madde olduğu yönündedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ