Sarı Leblebi İshal Yapar mı? Leblebi Kilo Aldırır mı?

Sarı Leblebi İshal Yapar mı? Leblebi Kilo Aldırır mı?

Kavrulmuş nohuttan elde edilen sarı leblebi sevilerek tüketilen kuruyemişler arasındadır. Beyaz leblebi ve sarı leblebi olarak ayrılan leblebi çeşitleri aslında sağlık açısından oldukça faydalıdır. Diyet yapanlar bir yandan leblebi kilo aldırır mı diye de merak ederken, aşırıya kaçmadan leblebi tüketmenin sağlığa yararları çoktur. Sarı leblebi ishal yapar mı sorusu da hayli sık sorulur. Bu yazımızda leblebinin faydaları, leblebinin zararları, leblebi kabızlık yapar mı, ishal yapar mı, kilo aldırır mı gibi merak edilenleri cevaplamaya çalışacağız.

leblebi-kilo-aldirir-mi
Leblebi Kilo Aldırır mı

Leblebi Kilo Aldırır mı?

Sağlık için son derece faydalı olan leblebi dozunda tüketilirse kilo aldırmadığı gibi kilo veriminde yardımcı da olur. Sitemizin bir diğer sayfası olan Zayıflatan Leblebi Diyeti başlıklı yazımız size bu konuda yardımcı olacaktır. Leblebi kilo aldırır mı diye soranlar için bu kuruyemişin dozunda tüketildiğinde kilo vermeye yaradığı, ayrıca leblebinin faydaları arasında mide sorunlarına ve kalp sağlığına olumlu etkilerinin olduğunu belirtebiliriz. Ancak bütün besinlerde olduğu gibi leblebinin de aşırı derecede tüketilmemesi gerekir. Aksi halde aşağıdaki sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

leblebi-kilo-aldirir-mi
Leblebi Zayıflatır mı

Leblebinin Zararları Var mı?

Leblebi kilo aldırır mı yanı sıra leblebinin zararı var mı diye de sorulur. Normalden fazla tüketilen leblebi diğer tüm besinlerde olduğu gibi bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Leblebi ishal yapar mı ya da leblebinin zararları nelerdir diye soranlar bu sorularının cevapların aşağıda bulabilirler.

  • Çok tüketilen leblebi midede şişkinlik, gaz ve hazımsızlık sorununa yol açabilir.
  • Emziren annelerin gaz sorunu yaşamaması için fazla leblebi yemesi önerilmez.
  • Normal miktarda leblebi yenmesi halinde kabızlık sorunu yaşanmaz. Ancak fazla leblebi tüketiminde hazımsızlığın ardından kabızlık yaşayabilirsiniz. Ölçülü yenen leblebi tam tersi olarak bağırsakları çalıştırır.
  • Leblebi ishal yapmaz, tam tersi olarak ishalin kesilmesi için tüketilebilir.
leblebi-kilo-aldirir-mi
Leblebi İshal Yapar mı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ