Canım Anne

Leylak Model Lif Yapımı Aşamaları

Leylak Model Lif Yapımı Aşamaları

Lif modelleri arasında oldukça beğenilen ve görüntüsü de oldukça güzel olan leylak lif modelini kolayca yapabilirsiniz. Sizler için adım adım leylak lif modelinin yapımını anlattık. 

Özellikle çeyizlerin vazgeçilmez modeli olan leylak lifi yapım aşamalarını takip ederek evde kolayca yapabilirsiniz. Leylak lif modelinde taban kısmı yıldız şeklinde örüp üzerine leylak görünümü vermeniz gerekiyor. Bu model lifin yapımı örgüye yeni başlayanlar için biraz zor gelebilir. Fakat örgü örmüş kişiler modelin yapılışında zorlanmadan örebilirler. Leylak lif modelinin yapımını aşama aşama ve videolu olarak sizler için hazırladık.

Leylak Model Lif Yapımı Aşamaları

  • Leylak lif modelinin yapımına başlamadan önce 2 renk ip seçmeniz gerekiyor. Biz videoda da görüldüğü gibi beyaz ve mor renkleri tercih ettik. Mor renk leylak rengi olduğu için bu modele daha çok yakışıyor.
  • İlk olarak modelin taban kısmını örmemiz gerekiyor. Taban kısmı için ortadan 9 zincir ile başlayın. Daha sonra üzerinde arttırmalar yaparak yıldız modelini oluşturmanız gerekiyor.
  • Yıldız modelde taban yaparken önce arttırmalı daha sonra eksilterek modeli oluşturup kapatmanız gerekiyor.
  • En önemli kısım olan üst taban için ilk olarak mor renk ipinize düğüm atın.
  • Daha sonra yıldızın diliminin üçlü yuvasına düğümü tutturup daha sonra 8 zincir çekin.
  • Bir sıra atlayıp diğer sıraya tutturun. Daha sonra tekrar 8 zincir çekip yine bir sıra atlayıp batırın. Tekrardan 8 zincir çekip aynı işlemi tekrarlayın. Her defasında sıranın göbeğine zinciri tutturun.
  • Daha sonra bir zincir çekip gevşek bir sık iğne atıp tekrar bir zincir çekin. Aynı şekilde başa kadar işlemi tekrarlayın.
  • Üst tabanın detaylı yapılışını videodan takip edebilirsiniz. Kenarları için ise yeşil renkte ip ile çerçeve yapabilirsiniz.

Leylak Model Lif Yapımı Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi