Lifzadem kese lif yapımı

Lifzadem kese lif yapımı görselliği harika olan çeyizlerde bohçada yerini alabilecek en güzel lif örneği diyebileceğimiz bir lif modelidir. İşleme tekniği ile ayrı görselliği olan lif modelinin detaylı video anlatımlı olarak sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Sipariş alan arkadaşlarımız içinde lifzadem lif modeli bol sipariş alacak model olacaktır. Nişan bohçalarında eksik olmayacak bir lif örneği olacağını düşünüyoruz. Sizlerde bu güzel lif modelini sevdiklerinize hediye olarak veya kendiniz için yapabilirsiniz. Kese lif modelleri sabunluk olarak kullanımı tercih edilmektedir. Farklı ip renk seçeneği ile istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Yeni lif modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

Lifzadem kese lif yapımı

Lifzadem kese lif modeli

Malzemeler: 1 renk lif ipi

Golt simli masıra oya dantel ipi

Makas

8 Numara tığ 18, 21, 22, oya , dantel tığ (1 tanesi)

Etemin iğnesi (dikiş iğnesi)

Yapımı: Yıldız tekniği, Zincir Tırabzan,Dikiş

5 ,6 zincir çekip halka yapılır içine altı fıstıkla başlayıp altı dilim hallinde beyaz ile altı sıra örülür. Ördüğümüz altı dilimin birinin üstüne üç sıra daha artırılarak örülür.

İki parça aynı şekilde örülür.

Ördüğümüz parçanın birine süsleme yapılır. Süslemek için parçamızın ortasında altı yaprak örülür. Orta kısmının dilim başına üç fıstık ile başlayıp üç sıra artırılarak örülür tekrar eksiltmeye başlanır iki fıstık kapatana kadar örülür ve beşinci sıraya yapraklar tutturulur.

Her yaprak bitince üstünü altın simli oya (dantel) ipi ile işlenir.

Çiçekleri ise zincir çekip üstüne 31 kutu olacak şekilde örülür. Üstüne bir kutuya 5 tırabzan örülür bir kutuya sıkı iğne batılır aynı tekrarlayarak bitirip en son altın simli ip ile 3 zincir çekip her tırabzan arasına sıkı iğne batılır bitirip rulo gibi sarılır.

Arkasını iğne ile dikilir ve lif parçamızın ortasına yaprakların ortasına dikilir. En son iki parçayı birbirine eklenerek kenar oyası örülür yine üstüne simli ip ile zincirli sıkı iğne batılır bitirip hazır hale getirilir ve bir lifzadem kese lif modeli hazır. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Lifzadem kese lif yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek yapabilirsiniz.

Pembeli örgüler kanalına çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ