Limon Kabuğunun Farklı Kullanım Alanları

Limon Kabuğunun Farklı Kullanım Alanları

Limon Kabuğunun Farklı Kullanım Alanları

Limon sağlık açısından oldukça faydalı bir besindir. Limon kabuğu ise en az limon kadar fazla faydaya sahiptir. Limon kabuğunun bilinmeyen kullanım alanları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Limon kabuğu cilt için oldukça faydalıdır. Limonu suyunuz ve kabuğu ile cildinizi yavaşça ovalayınız ve ılık su ile durulayınız. Bu işlemi her gün düzenli olarak yaptığınızda cildinizin parladığını göreceksiniz.
  • Limon kabuğu antioksidan deposudur. Aynı zamanda bol miktarda C vitamini içerir. Limon kabuklarını ince ince soyunuz ve suyun içine atarak demleyiniz. Üzerine bal ilave ederek tüketiniz. İçinde bulunan C vitamini ve bünyesinde bulundurduğu antioksidan özellik sayesinde sağlık açısından oldukça faydalı bir çaydır. Günde 1 bardak rahatlıkla tüketebilirsiniz. Özellikle de kış ayları için idealdir.

limon-kabugunun-farkli-kullanim-alanlari

  • Evinizi karıncalar mı istila etti? Bunun en kolay çözüm yolu ise limon kabuğudur. Limon kabuğunu küçük parçalara bölerek karıncaların geldikleri alanlara koyunuz. Böylelikle karıncalar yok olmaya ve evinize gelmemeye başlayacaktır.
  • Limonun kabuklarını soyarak peteklerin üzerine koyduğunuzda hoş bir koku oluşumunu sağlayacaktır.
  • Evdeki kızartma kokusundan kurtulmak için limon kabuklarını su içinde kaynatınız. Böylelikle eve limon kokusu yayılacak ve kızartma kokusunu bastıracaktır.
  • Çöpte oluşan kötü kokuyu önlemek için içine limon kabuğu koyunuz.
  • Limon kabuklarını rendeleyerek harika lezzetli kekler, tatlılar yapabilirsiniz.

limon-kabugunun-farkli-kullanim-alanlari

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ