Canım Anne

Maden Suyunun Faydaları

Maden Suyunun Faydaları

Maden Suyunun Faydaları

Maden suyu genel olarak hazımsızlık için tüketiliyor olsa da bilinmeyen daha birçok faydası da bulunmaktadır. İşte maden suyunun bilinmeyen faydaları;

  • Maden suyu içerdiği kalsiyum sayesinde kemik gelişimi için oldukça faydalıdır. Vücutta kemik ve dişlere olan katkıları sayesinde günlük kalsiyum ihtiyacını karşılamaktadır. Özellikle çocukluk döneminde ve hamililik sürecinde kalsiyum ve mineral ihtiyacı artmaktadır. Bu dönemlerde tüketilmesi ayrıca tavsiye edilmektedir.
  • Vücut yağını dengeleyerek yağ yakımına yardımcı olur. Bu yüzden de diyet yapanların ve yağ yakmak isteyenler birinci içeceği olmaktadır.
  • Kan basıncını dengelemeye yardımcı olmaktadır.

Maden Suyunun Faydaları

  • Vücudun kötü kolesterol üretimi durdurur. Bunun içinde kolesterol sorunu yaşayanlar düzenli olarak tüketmelidir.
  • Sindirimi kolaylaştırmaktadır. Şişkinlik, kabızlık gibi mide ve bağırsak sorunlarına karşı oldukça etkilidir.
  • Mide asidini dengeler. Mide yanması ve ekşime sorunu yaşayanlar günde bir tane maden suyunu tüketerek bu sorunun önüne geçebilirler.
  • İçerdiği magnezyum ve potasyum gibi mineraller sayesinde kas gelişimine katkı sağlamaktadır. Bu mineraller insan vücudunun gereği gibi işlemesine ve çalışmasına yardımcı olan minerallerdir. Fiziksel hareketleri kolaylaştırır ve kas kasılmalarını önler. Bunun içinde özellikle hamilelerde görülen kasılmalara karşı etkilidir. Sağlık açısından olumsuz bir etkisi olmadığı içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • İçerdiği potasyum minerali sayesinde kişinin hafızası güçlendirir ve konsantrasyonunu artırır. Zihinsel yorgunluğa karşı etkilidir.

Maden Suyunun Faydaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi