Makarnanız Daha Lezzetli Olsun

 

Makarna deyip geçmeyin hanımlar, bu besin değeri oldukça yüksek gıda maddesinin; güzel pişirilmediği anlarda, ne kadar sevimsiz sonuçlar doğurabileceğini az çok hepimiz hayatımızda bir kez de olsa yaşamışızdır. Makarna pişirmek de ustalık istiyor dersek abartmış olmayız.

makarnaniz-daha-lezzetli-olsun-3

Lezzetli ve hafif bir makarna için öncelikle makarnanızı iyi bir markadan almaya özen göstermelisiniz. Her marka aynı lezzette olmadığı gibi, özellikle bazı markalar piştiğinde ne yazık ki makarnadan başka her şeye benzeyebiliyor hanımlar. Ağızlara layık bir makarna pişirmek için dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları olduğunu belirtelim. Öncelikle makarnanızı geniş bir tencerede yapmanız, haşlanma sırasında rahatça karıştırmanız için kolaylık sağlayacaktır. Makarnayı haşlayacağınız suya tuz atmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz ve tuz iyice erimeden makarnaları suya bırakmamalısınız hanımlar.

makarnaniz-daha-lezzetli-olsun-2

Makarnanız haşlanırken siz de diğer tarafta sosunu hazırlarsanız makarnayı süzdükten sonra fazla bekletmeden sosuyla buluşturabilirsiniz ki; bu da makarnanızın lezzeti için gerekli bir detaydır. Sosunuzu hazırlarken haşlama suyunuzla yumuşatmanızı tavsiye ederiz, bu makarnanızın çok daha lezzetli olmasını sağlayacaktır, söyleyelim. Spagetti türü makarnaları hazırlarken kırmamanızı ve haşlama suyuna biraz zeytinyağı eklemenizi öneriyoruz. Birbirlerine yapışmamaları için kaşık yerine çatalla karıştırmanız da doğru bir hareket olacaktır.

makarnaniz-daha-lezzetli-olsun-1

Makarnayı çok pişirmek lezzetini arttırmaz, aksine hamurlaştırır ki bu da hiç hoş sonuçlar vermeyecektir. Paketin üzerinde yazmadığı durumlarda en fazla 9-10 dakika haşlamanız yeterli olacaktır. yazıyorsa önerilen süreye dikkat etmeniz gerekmektedir. Makarnanızı süzerken küçük delikli bir süzgeç tercih ederseniz, birbirlerine yapışmasını önlersiniz. Aynı zamanda sosunuza son dokunuşları yapmak için de zaman kazanırsınız hanımlar. Makarnanız süzüldükten sonra kesinlikle soğuk sudan geçirmeyin hemen tencereye alıp üzerine sosunu ekleyin. Sosu ekledikten sonra iyice karıştırmalısınız ki iki malzeme homojen hale gelsin ve makarna sosla özdeşleşsin.

Dekorasyon kategorimizdeki yazılarımızı aşağıdaki linkten keyifle takip edebilirsiniz. Sitemizdeki farklı kategoriler için bizi takip etmeyi ihmal etmeyin hanımlar.

makarnaniz-daha-lezzetli-olsun-4

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ