Makyaj İçin Hangi Fırçalar Gereklidir?

Kadınlar hemen hemen her gün en büyük uğraşlarından biri olan makyaj yapımına yardımcı olacak ürünlerle hem daha kolay hem de daha profesyonel görünen bir makyaj elde edebilirsiniz. Makyajın en büyük yardımcıları tabiki makyaj fırçalarıdır. Her bölgeye özel olarak uyarlanan, yumuşak yapıdaki makyaj fırçaları ile makyajınızı daha kolay yapabilirsiniz. Kimilerine oldukça karışık ve zor bir uğraş gelen fırçaları kullanmak aslında göründüğü gibi karmaşık değildir. Gelin makyaj için gerekli olan fırçalara bir göz atalım.

Likit yapıdaki fondöteninizi parmaklarınızla ya da nemli makyaj süngerleri ile yayabileceğiniz gibi bunun için tasarlanmış sentetik kıllı makyaj fırçalarını da kullanabilirsiniz. Göz makyajı fırçaya en gerek duyulan alanlardan biridir. Farları daha vurgulu, gölgeli veya renklerine göre sürmek için parmaklarınız yetersiz kalacaktır. Bu nedenle düz, uzun, kısa olabilen göz farı fırçaları makyajınız için gereklidir. Kusursuz bir jel eyeliner çekmek içinde kesik, eğimli eyeliner fırçası gerekli olacaktır. Eyeliner fırçasıyla krem farlarınızı da eyeliner gibi kirpik diplerinize kolaylıkla uygulayabilişiniz. Yine hem yüzünüzü şekillendirmek hem de yanaklarınıza renk katabilmek için fırçaya ihtiyacınız olacaktır. Bunun için de sentetik kıllı allık ve kontur fırçalarından faydalanabilirsiniz.

Fondöten ve kapatıcınızı sabitlemek, gün içinde yüzünüzdeki yağlanmayı engellemek için pudranızı büyük, yuvarlak ve yumuşak uçlu pudra fırçalarıyla tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Ruj için fırçaya gerek var mı ki dediğinizi duyar gibiyim. Bu sorunun cevabı rujunuza göre değişir. Örneğin açık tonlarda ve sürümü kolay rujlarda fırçaya gerek duyulmaz ama rujunuzun rengi koyu ise daha ince, pürüzsüz ve ayrıntılı bir uygulama için ince ruj sürme fırçalarına çok ihtiyacınız olacaktır. Bu sayede rujunuzu daha rahat ve taşırmadan sürebileceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ