Makyajda Hayat Kurtaran İpuçları

Kabul edelim hepimiz makyajı seviyoruz, günümüz şartlarında ise artık nasıl makyaj yapmamız gerektiğini de biliyoruz. Eskiden yapılan tek tip makyaj yerine şimdi her ten rengine uygun, her saat kullanabileceğiniz ve mümkün olduğunca doğal görünen makyajlar yapılabiliyor. Güzellik uzmanları bu konuda her gün yeni bir tüyo ile hanımların karşısına çıkıyor, son moda makyaj tekniklerini onların beğenisine sunuyor.

makyajda-hayat-kurtaran-ipuclari-5

Makyajda en önemli etap teninizde oluşturacağınız baz oluyor. Yani makyajınızın doğallığını, sürekliliğini, cildinizdeki duruşunu sağlayacak olan bölüm makyajınızın tabanı oluyor hanımlar. Ten makyajında taban oluşturabileceğiniz envai çeşit kozmetik malzemesi ilgili mağazaların stantlarında yerini almış durumda. Ten renginize ve tipinize göre uzman kişilerin de yardımıyla size en uyumlu kozmetiklere artık rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bugünkü pratik bilgiler köşemizde size ten makyajıyla ilgili hayat kurtarıcı 5 ipucu vermek istiyoruz. Vereceğimiz püf noktaları ile makyajınızın daha hoş görüneceğinden ve kalıcı olacağından şüpheniz olmasın.

makyajda-hayat-kurtaran-ipuclari-4

*Sabah uyandığınızda yüzünüzün fazlasıyla şişmiş olduğunu görünce enerjiniz hemen düşmesin hanımlar. Yüzünüze cildinize uygun bir nemlendirici ile 3-4 dakika masaj yapmanız şişliğinizi indirecektir. Özellikle göz altlarınıza uygulayacağınız hafif baskılı masaj oluşan ödemi dağıtmaya yetecektir.

makyajda-hayat-kurtaran-ipuclari-3

*Teninize en uygun fondöteni bulmanın da kolay bir yolu var. Fondöteni elinizin üzerinde değil çeneniz ya da yanağınızda denemelisiniz. Elinizin rengi yüzünüzün renginden daha koyu renk olacağından bu yanlışa düşmemenizi öneriyoruz.

*Kusursuz bir ten rengine ulaşmak için önce nemlendirici uygulamalısınız. Ardından renk farklılıklarının olduğu yerlere fondöteninizi sürüp; güz altları, dudak ve burun kenarlarınızı kapatıcıyla uygun hale getirmelisiniz. Son olarak yine teninize uygun bir pudra ile yüzünüzü pudraladığınızda her şey tamam olacaktır.

makyajda-hayat-kurtaran-ipuclari-2

*Teniniz için uygun kapatıcıyı bulmak artık daha kolay. Yeşil tonlu bir kapatıcı ile kırmızılıkları halledebilir, mavi tonlu ile açık ten rengini tamamlayabilirsiniz. Sarı tonlarda olan koyu tenleri dengelemeye, pembe tonlu olanlar ise kışla birlikte rengi donuklaşan cildinizi canlandırmaya yarar.

*Doğal bir makyaj için üzerinde ‘’tint’’ yazısı olan kozmetikler cildinizi parlatırken; ‘’illuminating’’ yazılı olanlar ışığı yansıtan tanecikleriyle cildinize doğal bir ışıltı verir. Bu iki ürünü de cildinizi nemli ve daha taze bir görünüme kavuşturmak için kullanabilirsiniz.

makyajda-hayat-kurtaran-ipuclari-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ