Makyajınızın Bozulmaması için İpuçları

Kadınların en büyük sıkıntıların ve dertlerinden biri yaptıkları makyajın çok çabuk akması ve bozulmasıdır. Bu sorunların altından birkaç ipucuna dikkat ederek rahatlıkla kurtulabilirsiniz. İyi bir makyaj için doğru bir başlangıç kadar doğru vuruşlar da bir o kadar önem taşımaktadır.

Makyajın ilk adımı elbette ki kusurları örtmekle başlamaktadır. Bunun için seçeceğiniz fondötene dikkat etmelisiniz. Güneşten koruma özelliği olmasına, sağlıklı yağlar içermesine, matlaştırıcı özellikte olmasına dikkat ederek seçmelisiniz. Gözaltlarınızdaki morlukların daha iyi kapanması için kapatıcıdan noktalar halinde gözaltlarınıza sürün ve daha sonra yayın, bu şekilde daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

blank

Eğer siz de pürüzsüz görünmek ve uzun süre makyajınızın taze kalmasını istiyorsanız en çok sorun yaratan göz için yapılan makyaj ürünlerini doğru seçmelisiniz. Krem şeklinde farlar ve jel eyelınerlar bu konuda oldukça etkili sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Far renklerinde turkuaz, mor ve altın sarısı her cilt rengine uyum sağlayabilen tonlardır. Bunun haricinde kendi cilt tipinize uygun farlar da tercih edebilirsiniz.

Ancak akmayı önlemek için her zaman kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. Günün sonunda akmış, vampir görünümlü gözlere sahip olmak istemiyorsanız eğer maskarayı sadece üst kirpiklerinize sürünüz.

Allık seçiminde ise daha çok krem allıkları tercih etmelisiniz. Parmağınızın ucu ile ufak daireler çizerek elmacık kemiklerinize uygulayın.

Yüzünüz ve boynunuz farklı renk tonlarında görünmemelidir. Bunun için son vuruş olarak mutlaka cilt renginize ve tipinize uygun bir pudra seçerek tüm yüzünüze uygulayınız. Böylelikle makyajınız daha kalıcı olacaktır. Kalıcı makyaj yapmanın en önemli özelliği elbette ki doğru ve kaliteli ürünler seçmekten geçer. İkinci bir özelliği ise mutlaka makyajı sırası ile son vuruşlara dikkat ederek yapmalısınız.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ