Mandaldan Not Tutacağı Yapımı

 Mandallar, her evin temel ihtiyaçlarından birisidir. Çamaşır asarken kullanırız. Çamaşır mandalları eski zamanlarımızda ahşaptan başka çeşidi yokken şimdi ise, yerini plastik ve renkli mandallara bırakmıştır.

Renkli mandallar, ne kadar hoş ve güzel görünse de, eski zamanlarda kullanılan ahşap mandalın yerini tutamaz. Çamaşır asarken renkli mandallarımız kullanıp ahşap mandallarımız bir kenarda durmak yerine, tekrardan çok çeşitli amaçlar ile kullanabiliriz. Mandallar ile çok fazla sayıda etkinlik yapabilme imkânı vardır. Zevkli bir etkinliktir. Bizde sizlere bir etkinlik hazırladık. Yaparken çok eğleneceksiniz.

Özellikle daha eğlenceli olması için çocuklarınızla birlikte yapmanızı tavsiye ederim. Çocuklarınızda sizinle birlikte keyif alarak yapacaktır.

Etkinliğimizin adı, Mandaldan not tutacağı yapımı: Not tutacağımızı yaparken gerekli malzemelerimiz, çift taraflı mandal, hoş bir süs ve yapıştırıcı. Bu kadar az malzeme ile hoş tasarımlar yapmak oldukça mümkün. Sizlerde eski mandallarınızdan bir not tutacağınız olsun istemezmisiniz?  Eyer cevabınız evet ise, hemen malzemeleri hazırlayın birlikte yapalım. Şimdi nasıl yapıldığını anlatalım. Süs parçasını mandalımızın üst kısmına yapıştırıcı yardımı ile yapıştırıyoruz. Not tutacağımız kullanmaya hazır. İsteğe bağlı olarak arkasına mıknatıs yapıştırıp, dolabınızın üzerine de yapıştırabilirsiniz. Dolabınızın üzerinde faturalarınızı ve küçük notlarınızı kapsayan bir not tutacağı olabilir. Çocuklarımızın çalışma masalarında veya ofislerde masa üstünde çok kullanışlıdır.

Evimizde en çok kullanılan ihtiyaçlardan biriside not kâğıtlarıdır. Tabi ki ona bir not tutacağı lazım. Yukarıda anlattığımız mandaldan not tutacağı yapımı, herkesin evinde işine yarayacak ve kolaylıkla kendi tasarımlarıyla yapabileceği ufak bir etkinlik olarak bilinmektedir. Aynı zamanda kullanmadığınız ahşap mandalarınızı geri dönüşüm yapmış oluyorsunuz. Arkadaşınıza, dostunuza veya okul çağındaki çocuklarınıza bu ufak ve masrafsız not tutacağını yapıp hediye edebilirsiniz.

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ