Mantının Yanına Ne Pişirilir? Mantı Neyle Servis Edilir?

Sofralarda lezzetiyle ve doyurucu özelliğiyle dikkat çeken ve eksik olmayan mantı hamarat hanımlar tarafından elde açılarak yapıldığında çok lezzetli olur. Mantının yanına ne pişirilir? Mantının yanında ne servis edilir? Mantının yanında ne yenir? Gibi sorular da sıkça sorulur. Türk mutfağının meşhur yemeklerinden olan mantıyla ilgili daha önce de bilgiler paylaştık. Bunlardan biri olan Pratik Kolay Mantı Tarifi başlıklı yazımız da sizler tarafından büyük ilgi gördü.

mantinin-yanina-ne-pisirilir
Mantının Yanına Ne Pişirilir?

Mantının Yanına Ne Pişirilir?

Mantının yanına ne pişirilir denince akla gelen ilk cevap mantının yeterince besin değerinin yüksek olduğudur. Ayrıca mantının yanına bazı yiyecekleri eklemek lezzetine daha da lezzet katar. Beceri isteyen Türk yemeklerinden olan mantı bir yandan sofralarda yerini alırken, misafirlik sunumların da başlıca tercihleri arasında gelir. Mantının yanına ne yenir? İşte cevapları…

mantinin-yanina-ne-pisirilir
Mantının Yanında Ne Yenir?

Mantının Yanına Ne Yenir?

Elde açma mantı yanında neyi servis edileceği aslında damak tadına göre de değişir. Kimileri mantının yanında hiçbir şey yemeyi tercih etmezler. Ancak mantının yanına yakışan ve mantının yanına ne pişirilir sorusuna cevap olan bazı yiyecekler vardır. Bunlar görsel açıdan da sunumu zenginleştirir.

  • Mantı bir ana yemek olduğundan öncesinde çorba servis edilebilir. Bu çorba genellikle domates veya salça soslu kırmızı çorbalardan tercih edilir.
  • Mantının olmazsa olmazı üzerine dökülecek olan yoğurt ve kırmızı biberli ya da salçalı sostur.
  • Mantının yanına ne pişirilir denince zeytinyağlı yemekler de akla gelir. Barbunya pilaki, mercimek köftesi mantıyla birlikte sofralarda yer alabilir.
  • Mantının yanında yeşil salata olması hem sunumu zengin hale getirir, hem de dengeli beslenmeyi sağlar.
  • Mantıdan sonra hangi tatlının servis edilebileceğine gelirsek; hafif tatlılardan söz edilebilir. Hamur işinin ardından sütlü tatlılar ikram etmek akıllıca olacaktır.
mantinin-yanina-ne-pisirilir
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ