Mutfak Tezgahı Nasıl Temizlenir? Mermer Mutfak Tezgahı Temizliği!

Mutfak Tezgahı Nasıl Temizlenir? Mermer Mutfak Tezgahı Temizliği!

Mermer mutfak tezgahları şık görünümleri ile mutfaklarımızda yer almasını istediklerimizdendir. Kaliteli duruşları ve estetik olarak da mutfaklara ayrı bir hava katmaları mermer tezgahların mutfaklarda tercih edilmesinin sebebidir. Fakat mermer mutfak tezgahı temizliği ve kullanımı sırasında dikkat edilecek hususlar oldukça pahalı olan bu malzemelerin uzun ömürlü olması için gereklidir. Pek çok ev hanımı mutfağındaki mermer tezgaha zarar vermemenin, parlaklığını korumasını sağlamanın ve tertemiz görünmesinin yollarını arar. Sitemizde daha önce yayınladığımız Ev Temizliği ile İlgili Doğru Bilinen 5 Yanlış! Ev Temizliği Püf Noktaları! Başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

mermer-mutfak-tezgahi-temizligi
Mermer Mutfak Tezgahı Temizliği

Mermer Mutfak Tezgahı Nasıl Temizlenir?

Mermer mutfak tezgahı temizliği ile ilgili dikkat edilecek püf noktaları tezgahınızın görüntüsünün bozulmaması ve çok daha uzun süre kullanımı için gereklidir. Mutfak temizliği püf noktaları, banyo temizliği püf noktaları ve ev temizliği püf noktaları gibi içerikleri olan pek çok yazımıza sitemizin diğer sayfalarından ulaşabilirsiniz. Bu yazılarda sizlerle paylaştığımız küçük ve basit detaylar ev işlerinde işinizi kolaylaştıracak ve temizliğin daha kısa sürede bitmesini sağlayacaktır. Mermer mutfak tezgahı temizliği nasıl yapılır, nelere dikkat edilir soruları yazının devamında cevaplanmıştır.

mermer-mutfak-tezgahi-temizligi
Mutfak Tezgahı Temizliği

Mermer Mutfak Tezgahı Temizliği Püf Noktaları!

Mermer mutfak tezgahı temizliği sırasında aşağıdaki püf noktaları önemlidir.

  • Mutfak tezgahlarının hijyen ve temiz olması önemlidir. ancak asit içeren deterjanlar kullanmanız tezgahın aşınmasına yol açar ve ömrünü kısaltır.
  • Mutfakta iş yaparken en çok kullandığımız alan olan tezgahların üzerindeki su ve diğer lekeleri yumuşak bezlerle ve bulaşık süngerinin yumuşak kısmıyla silmelisiniz. Süngerin sert tarafı ve sert temizlik bezleri o an fark etmeseniz de zaman içinde aşınmaya yol açar.
  • Tezgahların üzerinde meyve ve sebze kesmek gözle görülmeyen çizikler oluşmasına yol açar. Daha sonra bu çiziklerin içleri kararır ve kötü bir görünüm ortaya çıkar. Bu nedenle mutlaka bu işlemi kesme tahtasında yapmalısınız.
  • Mermer mutfak tezgahı temizliği sırasında donmuş ve kurumuş lekeleri sıcak suyla silerseniz işiniz kolaylaşacaktır.
  • Mutfak tezgahını ıslak bezle sildikten sonra mutlaka kurulayın. Islaklık kalması halinde su lekeleri oluşur ve kalıcı olabilir.
  • Mermer mutfak tezgahı parlak olması için karbonatlı su ile silinerek, durulanabilir.  
mermer-mutfak-tezgahi-temizligi
Mutfak Tezgahı Nasıl Temizlenir
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ