Mesleğiniz Kilonuzu Nasıl Etkiler?

Günümüzde eğitim seviyesinin yükselmesiyle birlikte birçok insan hayatına atılmaktadır. Eğitimini tamamlayan her birey, kendi bölümüyle alakalı olan mesleğe yönelmektedir. Kimi çalışan ofislerde sekreterlik yaparken, kimisi bankalarda gişe yetkilisi olarak görev almaktadır. Sayısız meslek kolunun olduğu ülkemizde, kişiler olanakları ölçüsünde ve eğitimleri doğrultusunda iş kollarına yönelmektedir. Çalışma ortamınız, mesleğiniz kilonuzu nasıl etkiler? Oturarak çalışan bir kişi, yaşı ve cinsiyeti ne olursa olsun, kilo almaya başlayacaktır. Sabah kahvaltısı yapıldıktan sonra oturarak çalışılıyor, öğle yemeği yenildikten sonra oturak çalışılıyor. Bunun sonucunda da kilo artışının görülmesi kaçınılmazdır.

blank

Mesleğiniz kilonuzu nasıl etkiler, konusunda yapılan incelemelerde hareket halinde olan kişilerin veya ayakta çalışan kişilerin daha sıkı vücutlu oldukları, kilo oranlarının düşük olduğu ve sağlık yönünden de daha sağlıklı oldukları görülmektedir. Ancak ofislerde, bürolarda, devlet dairelerinde memuriyet görevinde olanlarda kilo sorunun baş gösterdiği görülmektedir. Kilo almanın nedenleri ise;

  • Oturarak çalışma,
  • Hareketsiz şekilde uzun süre bulunma,
  • Sindirim sisteminin yavaş çalışması,
  • Kasların hareketsiz kalması gösterilebilir.

Yaşın İlerlemesi İle Ortaya Çıkan Sorunlar

Oturarak çalışan kişiler, zaman içerisinde kilo artışına bağlı olarak ciddi rahatsızlıklara maruz kalabilirler. Obezitenin meydana getirmiş olduğu hastalıklar, yaşın ilerlemesiyle birlikte kendini gösterecek, yaşantınızı olumsuz etkileyecektir. Bu durumları mesleğinizi seçmeden önce göz önünde bulundurursanız, daha sağlıklı bir bünyeye sahip olabilirsiniz. Mesleğiniz kilonuzu nasıl etkiler, diyerek araştırma yapmanız durumunda sağlıklı bilgilere erişecek ve kararlarınızı bu doğrultuda vereceksiniz. Hareketli bir çalışma sektöründe yer alırsanız, obezite gibi bir sorunu yaşamaz, dinç ve diri bir vücuda sahip olursunuz. Özellikle fabrikalarda çalışan işçi kesim, aktif olarak vücutlarıyla çalıştıkları için kilo almadıkları gözlerden kaçmamaktadır. Oturarak çalışan memur kesim, özel sektörde çalışan ofis çalışanları kilo sorunuyla uğraşmakta, çeşitli hastalıklara yıllar geçtikçe sahip olmaktadırlar. Sağlığınızı korumak adına, meslek seçiminizde titiz davranmak zorundasınız.

blank

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ