Metabolizmanızı Hızlandıracak Besinler

Metabolizmanızı Hızlandıracak Besinler

Metabolizmanızı Hızlandıracak Besinler

Fazla kilolardan ve yağlardan kurtulmak için metabolizmanızı hızlandıracak gıdalara beslenme programınızda yer vermelisiniz. Böylelikle hem sağlıklı hem de daha hızlı yağ yakmış olursunuz.

Beslenme uzmanlarının yapmış oldukları araştırmalar ve takipler bazı besinlerin metabolizmayı hızlandırdığını ortaya koymuştur. Metabolizmayı hızlandıran besinler ise aşağıdaki gibidir;

metabolizmanizi-hizlandiracak-besinler

  • Sirke: Sirke besinler mideye daha geç ulaşmasını sağlayarak tokluk hissi vermektedir. Bunun yanı sıra ise kan şekerini düşürmeye ve karbonhidrat emilimini yavaşlatmaya yardımcı olmaktadır.
  • Yeşil çay: Bu bitkisel çay içerisinde fenol ve kafein gibi metabolizmayı hızlandırmaya yarayan maddeler içermektedir. Demleyerek ister sıcak ister soğuk olarak tüketebilirsiniz. Ancak yaşlılar ve hamileler, emziren kadınlar bitki çayları konusunda uzmana danışmadan kullanmamalıdır.
  • Zencefil: Zencefil bitkisinin çayını yaparak yemeklerden sonra tüketebilirsiniz. Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan en birinci besinlerin başında gelmektedir. Çay olarak tüketmek istemezseniz farklı şekillerde de tüketebilirsiniz.
  • Protein içeren yiyecekler: Tavuk, balık veya hindi gibi besinler tüketerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Protein içeren besinler karbonhidrat içeren besinlere göre daha uzun sürede sindirilmektedir. Sindirim sistemi protein içeren yiyecekleri daha uzun sürede daha fazla enerji harcayarak sindirmektedir.
  • Tarçın: Yemeklerden sonra tüketildiğinde uzun süre tokluk hissi sağlar. Vücut sıcaklığını yükseltir ve açlığı bastırır. Termik etkisi sayesinde daha fazla enerji harcanmasını sağlar ve metabolizmayı hızlandırır.

metabolizmanizi-hizlandiracak-besinler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ