Mide Ülseri İçin Doğal Kür Yapımı

Mide Ülseri İçin Doğal Kür Yapımı

Mide Ülseri İçin Doğal Kür Yapımı

Mide rahatsızlığı arasında en çok bilineni ve yaygın olanı mide ülseridir. Mide ülseri mide içinin aşınması sonucu yara olması durumudur. Genellikle çok aşırı ağır yemeklerin yenmesi ve acı yenmesi sonucu oluşan bir hastalık olduğu gibi aynı zamanda da sinir, strese bağlı da ortaya çıkabilmektedir.

Mide ülserinden kurtulmak veya sorunu azaltmak için birçok ilaç tedavisinin yanı sıra bitkisel çözüm yolları da bulunmaktadır.

mide-ulseri-icin-dogal-kur-yapimi

Mide ülseri için doğal yöntemler ve kurtulma yolları 

  1. Mide ülseri, mide yanması gibi sorunlardan kurtulmak için ağır yemekler yememeli ve aynı zamanda da acı yemekler, tuzlu yemekler tercih edilmemelidir.
  2. Karnabahar mide rahatsızlıklarına karşı oldukça etkili bir sebzedir. Karnabaharı göbek kısmına yakın 4-5 yaprağı da ekleyerek haşlama usulü ile pişirip tüketirseniz mide ülserine iyi gelecektir. Haşladığınız suyu da dökmeyiniz. Oldukça şifalı olan bu bitkinin haşlama suyunu da gün içinde birkaç kez kullanabilirsiniz.
  3. 4 bardak kaynar suyun içine 20 adet şerbetçi otu koyunuz. 15 dakika beklettikten sonra ara ara içiniz.
  4. Mide sorunlarına, midede oluşan ülsere iyi gelen bir diğer sebze ise lahanadır. Taze lahana suyu tüketerek etkisini azaltabilirsiniz.
  5. Civanperçemi ve pelin otunu demleyiniz ve günce 3 su bardağı tüketiniz. Bu midede oluşan ülsere karşı rahatlatıcı etkiye sahiptir.

mide-ulseri-icin-dogal-kur-yapimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ