Canım Anne

Misvak Nedir? Nasıl Kullanılır?

Misvak Nedir? Nasıl Kullanılır?

Misvak Nedir? Nasıl Kullanılır?

Misvak erak ağacından yapılmaktadır. Diş sağlığı için son derece faydalı olan misvağı sizlerde elde ederek diş temizliğinde kullanabilirsiniz.

Kendine has bir kokusu olan misvak aynı zamanda ince lifli bir yapıya sahiptir. Diş temizliği ve diş sağlığı açısından oldukça faydalı olan misvağın kendine has bir kullanım şekli vardır. Bunu öğrenmeli ve doğru şekilde kullanarak faydalarından yararlanmalısınız. Misvak kullanımı aşağıdaki gibidir;

misvak-nedir-nasil-kullanilir

  • Misvak alırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle aldığınız misvağın kuru olmamasına özen göstermelisiniz. Kuruyan misvak işe yaramaz ve kullanılmaz. Bu yüzden aldığınız misvağın nemli olmasına, yaş olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Misvağı aldıktan sonra ise ucunun yumuşaması ve daha kolay açılması için suyun içinde bekletilmesi gerekmektedir.
  • Misvak bir süre sonra yumuşak bir hal almaya başlayacaktır. Yumuşadıktan sonra tepe noktasından başlayarak aşağı doğru soyunuz.
  • Misvak soyma işlemi tamamlandıktan sonra ise misvağın uç kısmını mermer veya sert bir zemine bastırınız. Bu işlem sayesinde misvağın uçları tel tel ayrılacaktır.
  • Misvak kullanırken kesinlikle dil fırçasında olduğu gibi macun kullanmaya kalkmayınız. Misvak dişler ile temas ettiğinde kendine özgü bir sıvı salgılayacak ve bu sıvı dişlerinizin daha temiz olmasına yardımcı olacaktır. Ekstra macun sıkmaya gerek yoktur.
  • Dişlerinizi misvakla temizlerken aşağı yukarı hareketlerden kaçınmalı oval hareketler ile fırçalamalısınız.

misvak-nedir-nasil-kullanilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi