Motifli Battaniye Modelleri

Motifli Battaniye Modelleri

 Battaniyeler kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Hazır olara alabileceğimiz birçok model ve renkte battaniye olsa da hanımların son zamanlardaki tercihleri örgü battaniyelerden yanadır. Örgü battaniyeler oldukça şık olduğu kadar da kullanışlıdır. Bu yüzden hanımların son zamanlarındaki gözdesi haline gelmişlerdir.

Örgü battaniye modelleri çok fazla çeşitliliği sahiptir. Battaniyeler büyük parçalardan oluştuğu için bütün olarak örmek oldukça zordur. Bu yüzden ya parçaların birleştirilmesi ya da motiflerin birleştirilmesi yoluyla yapılan battaniyeler daha çok tercih edilmektedir.

Motifli battaniye çeşitleri arasında motiflerin tek renk ile yapılanları olduğu gibi her motifin farklı renklerle ile yapıldığı modellerde yer almaktadır. Yapacağınız modeli siz kendi tarzınıza veya zevkinize göre şekillendirebilirsiniz. Motifli battaniyeleri istediğiniz boyutlarda yapmanız mümkündür. İster küçük yapıp televizyon battaniyesi olarak kullanabilir veya biraz daha büyük yaparak tek kişilik veya çift kişilik olarak da rahatlıkla kullanabilirisiniz. Aynı zamanda motif sayılarını azatlara bebek battaniyesi de yapabilirsiniz. Kız bebeğiniz için yapacaksanız motiflerin renklerini pudra, pembe, lila, krem ve beyaz tercih etmeniz daha doğru bir karar olacaktır. Yapacağınız battaniyeyi erkek bebeğiniz için yapmayı planlıyorsanız da mavi, beyaz, krem, lacivert, turkuaz gibi tonları motiflerde kullanarak şık battaniyeler elde edebilirsiniz.

  Motifli battaniyeler tığ işi örgü ile yapılıp yine tığ ile birleştirilmektedir. İlk bakışta yapımı zor gibi gözükse de aslında oldukça basittir. Bütün halde örülmeyip parça parça yapılıp birleştirildiği için herkesin yapabileceği kolaylıktadır ve örmesi de oldukça keyiflidir. Sizde öncelikle motifleri yapacağınız renkleri belirleyerek işe başlamalı ve daha sonra örmeye başlamalısınız. Kendiniz veya bebeğiniz için yapabileceğiniz gibi aynı zamanda arkadaşınız veya yakınınız için örüp hediye de edebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ