Bayan Hırkası Modelleri

Bayan Hırkası Modelleri

Örgü modasında tığ işlerini kullanarak yaratıcılıklarını konuşturan, aynı zamanda şıklık yarışında örgü kıyafetlerin de yerini sağlamlaştıran hanımlar! Size sesleniyoruz, kıyafetlerinizden örgüyü eksik etmeyerek çok doğru bir işe imza atıyorsunuz. Şimdiye kadar tığ işi örgü bluzlar, etekler, yelekler, bolerolar hazırladınız, sırada tığ işi bayan hırkası modelleri var.

blank

Bayan Hırkası Modelleri

Bildiğiniz üzere hırkalar kullanılan malzemeye göre yaz kış, her mevsim giyebileceğiniz; kıyafetlerinizi şıklaştıran ve bütünleyen bir giysi seçeneğidir. Bugüne kadar örgü hırkalarınızı şişle hazırlamış olabilirsiniz, biraz değişiklik yapma vakti geldi diye düşündük ve size tığ ile örebileceğiniz hırkalar da olduğunu hatırlatmak istedik. Yaz akşamlarında omuzlarınıza alacağınız merserize iple ördüğünüz tığ işi bir hırkanın katacağı zarafet hepimizin tahmin edeceği bir şeydir.

blank

Tığ işi hırka örnekleri sadece yazlık seçeneklerle sınırlı değil elbette. Soğuk havalarda sizi ısıttığı kadar şık bir görünüm de sunacak kışlık tığ işi hırkalar da mevcut. Değişen iklim koşullarına göre en yakın zamanda örüp giyebileceğiniz hırka için yapacağınız ilk iş ip seçimi olmalı. Bahar ve yaz ayları için tercihinizi merserize ve koton iplerden yana kullanmanızı tavsiye ederken; kışlık hırka için yüzde yüz saf yünden hazırlanan örgü iplerini önerebiliriz.

Tığ ile hırka örmek size ilk etapta zor gelebilir ancak kolay tığ işi örnekleri görüp incelemeden acele karar vermeyin deriz. Diğer tüm tığ işi giyim örneklerinde kullanabileceğiniz gibi örgü hırkada uygulayabileceğiniz bir sürü model seçeneği olduğunu söyleyebiliriz. Hırkanızı küçük ya da büyük motif parçalarını birleştirerek örebilir ve yahut şişle örüyormuş gibi iki ön, arka ve iki koldan oluşan yekpare parçalar halinde hazırlayabilirsiniz. Tığ işi hırkanızın modeline göre renginizi seçip işe koyulabilirsiniz. Tek renk tercih edebilir ya da her parçayı farklı renklerde de örebilirsiniz. Çok karışık bir görüntüsü olmasın diyorsanız farklı renk alternatif hırkanızın etek ve kol uçlarında kullanır, gayet şık bir sonuç da alabilirsiniz.

blank

Bebek yelekleri kategorimiz ve diğer tüm el işleri eminiz ilginizi çekecektir. İlgilenip beğendiğiniz sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ