Tığ İşi Yelek Nasıl Yapılır ?

Tığ işi yelek nasıl yapılır ? bebek yeleği modellerinde tığ işi yelek modelleri oldukça sık yapılan örgü modelleri arasındadır. Kız ve erkek bebek yelekleri el işleri arasında en yaygın modeller arasında yer almaktadır. Bebek örgülerinde yelekler en çok giyilen kıyafetler arasında yer almaktadır. Küçük bebeklerde sıkça değişimi olduğundan örülen yelek sayısı her zaman fazla olmaktadır. Yelek modellerine ilgi arttıkça örnek arayışı da fazla olmaktadır. Sitemizde oldukça geniş örnek seçeneğini bulabilirsiniz. Şiş örgü modellerinden işlemeli yelekler ve en güzel model seçeneklerini video anlatımlı bulabilirsiniz.

Tığ İşi Yelek Nasıl Yapılır ?

1,5 yumak yeşil ip kullanımı

Yarım yumak beyaz ip

3,5 Numara tığ kullanımı ip ve elinize göre tığ seçebilirsiniz.

Uzunluğu 35 santim

Genişliği 34 santim

Yakadan kol altını genişliği 14 santim

Yapılışı: İlk olarak zincir sayınızı ayarlayın model anlatımında 85 zincir çekilmiştir, 13 trabzan yapalım ön kısım için, bir zincir çekelim kol için 8 trabzan yapalım tekrar bir zinçir arka için 26 yapalım, kol ve ön için aynı işlemi uygulayıp kalan fazla zinciri kesiniz.

İkinci sırada üç zincir çekelim trabzan yapalım arttırma noktasına gelince iki trabzan arttıralım modelin roba kısmı aynı işlem ile devam etmektedir. Toplamda 10 sıra örelim, santim olarak 14 santim, devamında kol ve model kurulumu yapıyoruz istediğimiz uzunlukta boy kısmını ayarladıktan sonra lastik kısmını örüp bitirelim

Tığ işi yelek modelleri, örgü yelek yapımı, bebek yelekleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

blank
Çok kolay tığ işi bebek yeleği yapılışı


Tığ İşi Yelek Nasıl Yapılır
Tığ İşi Yelek Nasıl Yapılır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ