Mum Çiçeği Açma Zamanı

Mum çiçeği bitkisi doğru bakım yapıldığı zaman yılda bir kez olmak üzere çiçek açabilen oldukça dayanıklı ve çoğalan bir bitki çeşididir.

Çoğu kişi mum çiçeği bitkisinin uğursuzluk getirdiğini düşündüğü için evinde çok fazla yetiştirmez. Mum çiçeği bitkisinin hem görüntüsü hem de kokusu oldukça güzeldir. Canlı renklere sahip olan mum çiçeği bitkisinin yetişebilmesi için belli başlı bakım şartları vardır. Mum çiçeği bitkisinin sağlık bir şekilde her yıl çiçek açabilmesi için günde en az 6 saat güneş ışığı görmesi gereklidir. Bununla birlikte doğru sulanması, doğru saksının seçilmiş olması ve düzgün vitamin takviyelerinin yapılması gereklidir. Mum çiçeği bitkisi yılda bir kez açar ama kesin açma zamanı tam olarak belli değildir.

Mum Çiçeği Açma Zamanı

Mum çiçeğinin açması için ilk olarak doğru sulamanız ve gerekli ışık alması gerekir. Günde en az 6 saat güneş ışığı göreceği bir yerde yetiştirin. Toprağı tam kurumadan mum çiçeği bitkisini sulamayın. Toprağı tamamen kuruyunca derinlemesine sulamanız gerekir. Mum çiçeği bitkisi bir metreden fazla uzadığında çiçek açmaya başlar. Uzayıp bol yaprakları oluştuğu zaman mum çiçeği bitkisi yılda bir kez çiçek açmaktadır. Mum çiçeği bitkisi çiçek açtığında solan dökülenlere çok fazla müdahale etmeyin. Çoğaltmak için ise tamamen çiçeklerini döktüğünde kalın bir dalını alıp başka bir saksıya ekin. Daldaki yaprakları temizleyin. Gerekli bakımı yaptığınızda mum çiçeği bitkisi çoğalacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ