Canım Anne

Mum Çiçeği Açma Zamanı

Mum Çiçeği Açma Zamanı

Mum çiçeği bitkisi doğru bakım yapıldığı zaman yılda bir kez olmak üzere çiçek açabilen oldukça dayanıklı ve çoğalan bir bitki çeşididir.

Çoğu kişi mum çiçeği bitkisinin uğursuzluk getirdiğini düşündüğü için evinde çok fazla yetiştirmez. Mum çiçeği bitkisinin hem görüntüsü hem de kokusu oldukça güzeldir. Canlı renklere sahip olan mum çiçeği bitkisinin yetişebilmesi için belli başlı bakım şartları vardır. Mum çiçeği bitkisinin sağlık bir şekilde her yıl çiçek açabilmesi için günde en az 6 saat güneş ışığı görmesi gereklidir. Bununla birlikte doğru sulanması, doğru saksının seçilmiş olması ve düzgün vitamin takviyelerinin yapılması gereklidir. Mum çiçeği bitkisi yılda bir kez açar ama kesin açma zamanı tam olarak belli değildir.

Mum Çiçeği Açma Zamanı

Mum çiçeğinin açması için ilk olarak doğru sulamanız ve gerekli ışık alması gerekir. Günde en az 6 saat güneş ışığı göreceği bir yerde yetiştirin. Toprağı tam kurumadan mum çiçeği bitkisini sulamayın. Toprağı tamamen kuruyunca derinlemesine sulamanız gerekir. Mum çiçeği bitkisi bir metreden fazla uzadığında çiçek açmaya başlar. Uzayıp bol yaprakları oluştuğu zaman mum çiçeği bitkisi yılda bir kez çiçek açmaktadır. Mum çiçeği bitkisi çiçek açtığında solan dökülenlere çok fazla müdahale etmeyin. Çoğaltmak için ise tamamen çiçeklerini döktüğünde kalın bir dalını alıp başka bir saksıya ekin. Daldaki yaprakları temizleyin. Gerekli bakımı yaptığınızda mum çiçeği bitkisi çoğalacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi