Mum Lekesi Nasıl Çıkar? Mum Lekesi Temizleme!

Mum Lekesi Nasıl Çıkar? Mum Lekesi Temizleme!

Mum dekorasyonda çokça kullanılan malzemelerdendir. Işık vermesinin yanı sıra yakıldığında hoş bir görüntü elde edilmesini sağlar. Ancak mum kullanımındaki en büyük sıkıntılardan biri damladığında nasıl çıkartılacağının bilinmemesidir. Mum lekesi nasıl çıkar? İşte çok sık duyduğumuz sorulardan biri… Mum lekesi çıkartmak aslında sanıldığı kadar da zor değildir. Aşağıda sizler için sıraladığımız küçük ve basit yöntemlerle mum lekeleri kolayca çıkartılabilir.

mum-lekesi-nasil-cikar
Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Kuru Yapraklardan Mumluk Yapımı nasıl olur diye merak ediyorsanız bu yazımızı da okuyabilirsiniz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeniz halinde güncel olarak paylaştığımız pek çok konuda bilgilendiren yazılarımızdan siz de faydalanabilirsiniz. Mum lekesi nasıl çıkar? Mum lekesi temizleme yolları mumun nereye damladığına göre değişir. En çok merak edilen kumaşlarda mum lekesi nasıl çıkacağıdır. İşte canınızı sıkan mum lekelerini nasıl çıkartacağınızın ipuçları…

mum-lekesi-nasil-cikar
Mum Lekesi Temizleme

Mum Lekesi Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Mum lekesi temizleme nasıl olur sorusunun birkaç cevabı aşağıdadır. Mum lekesi nasıl temizlenir sorusuna cevap arıyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

  • Kumaştaki mum lekesi için mum damlayan giysinin birkaç sata buzlukta bekletilmesi gerekir. Daha sonra çıkartarak sadece sivri uçlu bir şeyle mumu dikkatlice kazıyabilirsiniz.
  • Mum lekesi olan kumaşın altına ve üstüne temiz bir kağıt havlu serilir. Ilık ütü basılır. Mum lekesi kağıt havluya çıkacaktır. Bu uygulamaya leke tamamen çıkana kadar devam edilebilir.
  • Mum lekesi üzerine buz parçaları koyabilir, donmasını sağlayabilir, daha sonra tırnağınızla kazıyabilirsiniz.
  • Tiner sürebileceğiniz bir zemin mum lekesi olduysa bu lekeye tiner damlatarak çıkartabilirsiniz.
  • Yine alkol kullanımına uygun bir yere mum damladıysa alkolle de bu leke çıkartılabilir.
  • Alkol ve tinerle mum lekesi çıkarma işlemi kesinlikle kumaşlara ve mobilyalara uygulanmaz.
mum-lekesi-nasil-cikar
Mum Lekesi Çıkartma
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ