Çamaşır Suyu ve Tuz Ruhu Nasıl Kullanılır?

Çamaşır Suyu ve Tuz Ruhu Nasıl Kullanılır?

Çamaşır suyu nasıl kullanılır sorusu ile birlikte tuz ruhu nasıl kullanılır sorusu da sıkça soruluyor. Genel temizlikte kullanılan maddeler arasında olan çamaşır suyu ve tuz ruhu içeriklerindeki yoğun kimyasallardan dolayı sağlık açısından riskler taşıyor. Bu nedenle tuz ruhu ve çamaşır suyu kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri bilmek gerekiyor. Çok güçlü hidrolik asit olan tuz ruhu doğru ve dikkatli kullanılmazsa tehlikeli sonuçlar doğurabiliyor. Tuz ruhundan zehirlenme ihtimali çamaşır suyunun yanlış kullanılma durumunda da geçerli oluyor. Bir diğer yazımız olan Çamaşır Suyu Lekesi için Neler Yapılabilir? Sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

tuz-ruhu-nasil-kullanilir
Tuz Ruhu nasıl Kullanılır?

 Tuz Ruhu Nasıl Kullanılır?

Tuz ruhu özellikle yağlı lekelerin çıkartılmasında etkilidir. Tuz ruhu nasıl kullanılır sorusu kumaşların üzerine direk uygulanmaması gerektiği şeklinde cevaplanır. Tuz ruhunun cilde de direk teması etmemesi gerekir.

Tuz ruhu kullanımı çok kirli küvetler, lavabolar ve fayanslarda tercih edilir. Banyo temizliği ve mutfak temizliği için kullanılan tuz ruhu suyla karıştırılmalı ve uzun bir fırça yardımıyla yüzeylere uygulanmalıdır.

Tuz ruhu nasıl kullanılır? – Tuz ruhu nerelerde kullanılmaz? Tuz ruhunu mozaik zeminler ve mermer döşemelerde kullanmak uygun değildir. Bu madde mermerin ve mozaiğin yapısına zarar verir.

Tuz ruhu kullanırken kesinlikle elinizi sürmemeniz, uzun bir fırça yardımıyla tuz ruhu kullanmanız doğrudur. Ayrıca tuz ruhu kapalı alanlarda kullanılmamalı, kullanılmadan önce kapılar camlar açık olmalıdır. Kullandıktan sona tuz ruhu şişesinin ağzını sıkıca kapatmayı ve çocukların ulaşamayacakları bir yerde saklamayı unutmayın.

tuz-ruhu-nasil-kullanilir
Çamaşır Suyu Nasıl Kullanılır?

Çamaşır Suyu Nasıl Kullanılır?

Tuz ruhu nasıl kullanılır diye cevapladıktan sonra şimdi de çamaşır suyu nasıl kullanılır sorusuna geçelim. Uygulandığı yeri beyazlatma özelliği çamaşır suyunun içeriğindeki aktif klor maddesinden gelir. Tuz ruhu kadar tehlikeli olmasa da çamaşır suyu da doğru kullanılmadığında risk içerir.

Çamaşır suyunu sıcak suyla karıştırırsanız olumsuz etkisi daha da artar. Bu nedenle çamaşır suyunu soğuk suyla karıştırmak uygundur.

Renkli çamaşırların rengini alma özelliği olduğundan dikkatli kullanmakta fayda vardır.

Çamaşır suyunun da elle, gözle ve ciltle temas etmemesi gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ