Kuru Yapraklardan Mumluk Yapımı

Kuru Yapraklardan Mumluk Yapımı

Her mevsimin kendine ayrı güzellikleri vardır. Sonbahar da bu güzelliklerimizden birisidir. En güzel yanı ise, dökülen yapraklarıdır. Yolda yürürken çok sık rastladığımız kuru yaprakların çıkardığı ses bile insanın içini ısıtmaya yetiyor. Mevsimin geldiğini ilk buradan anlarız öyle değil mi? Yürüyüşlerimiz de bizlere eşlik etmesini, esintinin etkisiyle arkamızdan hareket etmesini severiz. Günümüz hanımları artık eski olan hiçbir eşyasını atmıyor, aksine artık onları değerlendirmesini iyi biliyorlar. Bizler yine burada devreye giriyor sizlere birbirinden güzel fikirler ile ön ayak oluyoruz.

kuru-yapraklardan-mumluk-yapimi-5

Sonbaharın güzelliklerini evlerimizde ışık tutmasına ne dersiniz? Elbette sizlere yine yeniden güzel fikirler vermek için buradayım. Hanımlarımız evlerine bakmayı severler. Yeni aksesuarlar ile renklendirmeye de bayılırlar. Bizler de düşündük ki mumlarımız bu kadar ışık saçarken neden basit görünsün ki? En güzeli en özeli olarak evlerimizin her yerinde kullanabileceğimiz kuru yapraklardan mumluk yapmaya bayılacaksınız. Evimizin her yerinde rahatlıkla sergileyebileceğimiz mumluklar, en çokta romantik akşam yemeklerinde size eşlik edecektir.

kuru-yapraklardan-mumluk-yapimi-4

Dekoratif amaçlı da kullanılabilen mumluklar evinizin gösterişine katkı sağladığını da bilmemizde yarar var. Hanımlar o halde çok fazla vakit kaybetmeden yapımına geçmeliyiz. Görüntüsü ile evlerimizi aydınlatırken, yaparken de çok keyif alacağınız mumluk için gerekli malzemelerimiz.

kuru-yapraklardan-mumluk-yapimi-3

Mutfağınızdan istediğiniz büyüklükte alabileceğiniz kavanoz, evlerimizin bahçeli olmasına gerek görülmeden bulabileceğimiz kurutulmuş yapraklar ve son olarak da tutkal yeterli olacaktır. Kavanozun üzerine tutkalı sürüp, üzerine kurutulmuş yaprakları yapıştıralım. Biraz kurumasını bekleyelim. Kavanozun kapak kısmı sizleri rahatsız etmesin diye son olarak evde kullanmadığınız penye olan ürünlerden ya da tül var ise kapağın olduğunu alanın etrafında gezinerek yapıştırabilirsiniz.

kuru-yapraklardan-mumluk-yapimi-2

Bitme aşamasına yaklaştığımıza göre heyecanlanabiliriz. Evde bulunan ufak mumlardan bir tanesini içerisine yerleştirip yakabilirsiniz. Evinizi aydınlatmanın yanı sıra ne kadar yakıştığını da görmüş olacaksınız.

kuru-yapraklardan-mumluk-yapimi-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ