Canım Anne

Mutfağınızı Kolayca Düzenleme İçin Fikirler – Kendin Yap

Mutfağınızı Kolayca Düzenleme İçin Fikirler – Kendin Yap

Mutfaklarımızı organize edip düzenli bir görünüm yaratmak başta zor bir süreç gibi görünebilir. Fakat doğru şekilde doğru düzenleme fikirleri uygulanırsa mutfağınızı kolayca düzenleyebilirsiniz. 

Mutfak ev içerisinde ne fazla araç ve gereç bulunan bölümdür. Yemek yemek ve yapmak için bir sürü araç gereç gerekir. Durum böyle olunca da mutfak dolapları bile bu sorunu çoğu zaman çare olamaz. Mutfak dolaplarının içlerinin de düzenli olması gerekir. Çoğu dolap şekli eşyaları düzenlemek için uygun değildir. Böyle dolapların içerisini kendin yap fikirleri ile düzenleyebilirsiniz. Mutfağınızı kolayca düzenlemek için fikirler;

Baharat Deposu Oluşturun

Baharatlarınızın hepsini aynı yerde düzenli bir şekilde tutmak için duvarınızı bir raf yapın. Bu rafları kuş yuvası diye tabir edilen bölmelere ayırın. Bu bölmelerin her birine koyacağınız baharatlıklar hem şık hem de düzenli bir görünüm oluşturacaktır.

Organizatörler Kullanın

Mutfak düzenlemelerinde en büyük yardımcılardan biri olan organizatörler doğru kullanıldığında geniş alanlar açmaktadır. Çekmecelerde, raflarda, dolaplarda organizatörler kullanarak mutfağınızı daha düzenli bir hale getirebilirsiniz. Özellikle tencere ve tava kapakları için dolap kapaklarının iç kısımlarına yapacağınız askılık şeklindeki organizatörler oldukça düzen sağlayacaktır.

Tezgah Üzerindeki Eşyaları Bir Arada Tutun

Mutfak tezgahı üzerinde bulunan baharatlık, tuzluk, yağlık vs. gibi eşyalarınızı dekoratif bir tepsi, sepet gibi alanlarda bir arada tutmak daha düzenli bir görünüm yaratacaktır.

Mutfak Temizlik Ürünlerini Dolap Kapakları İçerisine Gizleyin

Dolap kapaklarının iç tarafına yapacağınız askılık ya da demir bir raf ile bulaşık yıkarken kullandığınız sünger ve temizlik ürünlerini orada tutabilirsiniz. Ayrıca dolap kapağı içerisine yerleştirilmiş askılık şeklindeki bir demire sprey şeklinde olan ürünlerinizi başından tutturup düzenleme yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ