Pratik Banyo Düzenleme Fikirleri – Kendin Yap

Özellikle banyosu küçük olanlar dar alan nedeniyle eşyalarını düzgün yerleştiremediği gibi rahat harekette edemiyor. Pratik banyo düzenleme fikirleri ile banyonuzu daha geniş ve kullanılabilir bir alana dönüştürebilirsiniz. 

Banyo duvarlarında eğer fayans var ise bizce ilk iş bunları söküp yerine normal duvar boyası yapın. Fayanslara herhangi bir çivi çıkmak bile çoğu zaman zor olabiliyor. Küçük banyoları düzenlemek için duvarlarını kullanmakta büyük fayda vardır. Bu yüzden fayans olmaması daha kullanılabilir olacaktır. Banyolarınızda kendin yap fikirleri ile pratik bir şekilde düzenlemeler yapıp daha iyi bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz. Pratik banyo düzenleme fikirleri;

Banyo Duvarlarınızı Olabildiğince Kullanın

Banyo duvarlarına sepetleri raf olarak çakıp içerisine havlularınızı, liflerinizi, keselerinizi koyup hem düzenli bir alan yaratıp hem de bunlar için ekstra dolaba ihtiyaç duymazsınız. Raf yaparken istediğiniz gibi yaratıcı olabilirsiniz. Örneğin büyük bir resmin çerçevesinin duvara çakıp içerisine raflar ekleyip banyo süslerinizi, sabunlarını vb. eşyalarınızı burada tutabilirsiniz.

Boş Her Alanı Değerlendirin

Banyonuz küçük ise bulduğunuz her boş alanı iyi bir şekilde değerlendirin. Örneğin temizlik ürünlerinizi klozetin su haznesinin üzerinde tutabilirsiniz. Dolap altlarına askılık takıp havlularınızı bu bölüme asabilirsiniz. Lavabo önlerine kozmetik ürünlerinizi tek tek düzmek yerine şık bir sepet içerisinde tutabilirsiniz. Aynı şekilde sabunlarınızı da sepet içerisinde tutup banyoda dolabınız var ise sepeti içini yerleştirip havluların da sürekli güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca klozetin yanlarına koyacağınız raflar ile fazla peçeteleri, temizlik ürünlerini yerleştirip çok kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz. Lavabo altı dolapların kapaklarının iç kısmını koyacağınız demir bir askılığa sprey şeklinde olan temizlik ürünlerinizi koyup ekstra bir alan yaratabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ