Canım Anne

Kilo Vermek İsterken Yapılan Yanlışlar

Kilo Vermek İsterken Yapılan Yanlışlar

Hemen hemen herkes sağlıklı bir kiloda olmak ister. Bazıları bünyeleri gereği daha kolay kilo alırlar. Kilo vermek için de birçok yöntem denerler. Bu denemelerde yapılan yanlışlar kilo vermeyi büyük oranda engeller.

Hızlı Kilo Vermek

Kilo vermeyi kısa bir sürede beklememeniz gerekir. Hızlı bir şekilde kilo verilse bile hızlı bir şekilde tekrar kilo almak da ihtimaller arasındadır. Bu yüzden de uzun vadede sağlıklı ve yavaş kilo vermek gerekir. Uzun vadeli ve sağlıklı diyet programları tercih edilmelidir.

Hareket Yapmamak

Uygulanan diyetlere spor yapmak da eklendiğinde çok daha başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu yöntemle uzun süreli fit bir vücuda sahip olmak mümkündür.

Porsiyon

Diyet yaparken yapılan yanlışların başında da sağlıklı olan besinlerin aşırı tüketilmesidir. Besinler sağlıklı da olsa, zayıflatıcı da olsa porsiyonu çok abartmamak gerekir. Her yemekte mutlaka porsiyonlara dikkat edilmezse kilo vermek yerine kilo alınabilir.

Ayrıca sürekli zayıflatıcı besinler tüketmek de bir süre sonra sıkıcı geleceği için diyet programını bırakmakla sonuçlanabilir. Bu durumu engellemek için de arada bir tatlı, çikolata ya da pizzayı öğünlere eklemek gerekir.

Diyetler

Her diyet her kişide aynı etkiyi göstermeyebilir. Bunun için de vücut tipine ve metabolizmasına bağlı olarak uygun diyet programının oluşturulması gerekir. Aksi takdirde sağlığınız olumsuz yönde etkilenebilir. Bunu tek başınıza yapamayacağınızı düşünüyorsanız mutlaka uzman yardımı almalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ