Mutfak için 10 Yaratıcı Depolama Fikri

Mutfak için 10 Yaratıcı Depolama Fikri

Mutfak için 10 Yaratıcı Depolama Fikri

Evinizde, mutfağınızda düzenli olmak size pek çok kolaylık sağlayacaktır. Kendin yap projeleri veya düzenleme fikirlerine göz atarak sizlerde mutfağınızı çok daha düzenli ve kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Sizler için bir araya getirdiğimiz depolama ve düzenleme fikirleri arasından birkaçı aşağıdaki gibidir;

  • Olabildiğince çok materyali bir arada depolamak sizin işinizi kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda daha düzenli ve toplu olmanızı sağlar. Bunun yanı sıra da yer tasarrufu sağladığı için mutfağınızı genişletir. Mutfağınızın uygun duvarı için çok katmanlı raflar dizayn edebilirsiniz. Bir katına mini kutular yerleştirerek içine kaşıklarınızı, çatallarınızı yerleştirebilir, diğer katına ise kuru gıdalarınızı kavanozlara koyarak yerleştirebilirsiniz.
  • El genişliğinde tahtalara mendil ya da el havlusu dikerek materyalleriniz için depo cepleri haline dönüştürebilirsiniz. Depo ceplerini mutfağınızda uygun duvara monte edebilirsiniz.
  • Eski metal bir tırmığı ister boyayarak isterseniz de aslına hiç dokunmadan ters şekilde duvarınıza monte ediniz. Daha sonra mutfağınızdaki kepçe, kevgirlerinizi bu düzenek üzerine yerleştiriniz.
  • Küçük tencereler, tavalar dolaplarda oldukça fazla yer kaplarlar ve düzensiz görünürler. Onları yerleştirmek için ocak kısmına yakın duvar aparatı monte ederek yerleştirebilirsiniz.
  • Mutfağınıza en iyi, pratik ve şık depolama alanı elbette ki duvara monte edeceğiniz sepetler veya kutulardır. Bunların için bozulmayacak küçük mutfak gereçlerinizi, malzemelerinizi yerleştirerek yer tasarrufu sağlayabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ