Mutfak Perdesi Seçerken İşinize Yarayacak Dekorasyon Fikirleri

   Mutfaklarımız için aldığımız, seçtiğimiz mobilyalar kadar onlara eşlik eden aksesuar, dekoratif ürünler, avizeler, halılar ve perdeler de bir o kadar önemlidir. Bir mutfağın eşya ve mobilyaları ne kadar güzel olursa olsun onları tamamlayan öğeler olan aksesuar ve dekoratif eşyaları ile uyum içinde olmazsa bütün şıklığını ve zarifliğini kaybedecektir. Oysaki sıradan bir mutfak doğru aksesuar, perde, halı ve dekoratif ürünlerin seçimi ile beraber daha şık ve farklı bir ahenk kazanmış olacaktır.

Mutfağımıza renk katan mutfak perdesi seçimi yaparken de oldukça dikkatli ve özenli olmalıyız. Bunun için birkaç püf noktasına dikkat ederek şık ve doğru bir seçim yapabilirsiniz.

  Mutfak perdesi seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

. Mutfak perdenizi seçerken mutfağınızın genel havasına ve renklerine uygun bir perde modeli ve rengi seçmelisiniz.

. Açık renk perdeler gün ışığından daha iyi yararlanmanızı sağlayacağı için mutfağınızın daha aydınlık olmasını sağlar. Bunun için mutfak perdesi seçerken daha çok açık tonları tercih etmeniz de fayda var.

. Mutfağınız için seçeceğiniz perdenin neme ve sıcaklığa karşı dayanıklı olmasına dikkat ederseniz daha kullanışlı ve uzun ömürlü olacaktır.

. Salonlarımız ve diğer odalarımızda her ne kadar uzun perdeler tercih ediliyor olsa da mutfaklar için kısa perdeler daha kullanışlı olacaktır.

. Diğer odalarda olduğu gibi mutfak perdenizin şıklığı da elbette ki önemlidir. Ancak perde seçimi yaparken kolay temizlenebilen ve kolay çıkarılabilen perdeleri tercih etmeniz de fayda var. Mutfak da yemek yapıldığı için çabuk kirlenecek ve sürekli yıkama ihtiyacı olacaktır.

. Katlamalı perdeler kolayca yukarı doğru çekilebildiği için son zamanlarda en çok tercih edilen perdeler arasında yer alır.

blank

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ