Mutfakta Size Çok Yardımcı Olacak Pratik Bilgiler

Mutfakta Size Çok Yardımcı Olacak Pratik Bilgiler

Ülkemizde genellikle evde pişen yemeklerin %90’ının kadınlar tarafından pişirildiğini düşünürsek her kadın mutfağında harikalar yaratmak ister ve bunun için kendine has yöntemler kullanır. Bu pratik bilgiler evli, bekâr bütün insanların hayatını kolaylaştırdığı gibi zaman açısından da büyük bir avantaj sağlar. Bu yazımızda mutfakta size yardımcı olacak pratik bilgileri derledik.

paratiktavsiyeler

Öncelikle dondurulmuş gıdalar çalışan hanımlar için gerçekten hayat kurtarıcı niteliktedir. İhtiyaç fazlası olan kıyma küçük buzdolabı poşetlerine bölünerek üzerine el ile bastırılır ve yassı bir hal alması sağlanır. Bu şekilde inceltildiğinde derin dondurucudan çıktığı zaman çözülme süresi kısalacaktır. Ayrıca mevsiminde alınan sebzeler derin dondurucuda saklanarak mevsimi dışında da tüketme fırsatı sağlanır. Keklerde, tatlılarda, pastalarda kullanılan benmari usulü eritilmiş çikolatanın daha yumuşak olması için, içine eklenen bir miktar tereyağı hem lezzet katacaktır hem de kullanımı kolaylaştıracaktır.

domates-soslu-makarna-tarifi

Kızartma yaparken yağın iyice kızmasına dikkat edilmeli daha sonra içerisine kızartılacak sebzeler koyulmalıdır. Bu şekilde hem sebzelerin daha çıtır olması sağlanır hem de fazla yağ çekmesi önlenir. Makarna haşlarken haşlama suyunun içerisine katılan bir miktar süt makarnanın tadını daha lezzetli bir hale getirir. Ayrıca makarna miktarına göre koyulan suyu süzmeyi gerek kalmaz ve böylece vitaminlerin suyla birlikte akıp gitmesi önlenir.

tepsi-catal-bicak-bam-bum-takimi-modeli

Mutfakta yardımcı olacak bir diğer pratik bilgi ise çok eski zamanlardan günümüze gelen bir gelenek olan zeytinyağlı yemeklere az bir miktar şeker atma alışkanlığıdır. Bu şekilde zeytinyağlı yemekler daha lezzetli olması sağlanır. Ayrıca zeytinyağlı yemekler dinlendirildikten sonra soğuk bir şekilde yendiğinde daha lezzetli olmaktadır. Mutfakta yararlanılan pratik bilgilerin sayısı her geçen gün daha da artmakta ve yeni yöntemler geliştirilmektedir. Bu yöntemlerle birlikte artık mutfakta geçen süre kısalmakta ve mutfakta geçirilen süre kalitesi artmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ