Dikkat! İlk Çocuk mu?

Dikkat! İlk Çocuk mu?

Anne olmak dünyanın en güzel lütuflarından biri. Karnınızda bir canlıyı taşımak hem zor hem de mucizevi bir güzelliği yaşamak anlamına geliyor. Her geçen gün büyüdüğüne şahitlik etmek, her gün yeni bir tecrübe yaşamak sizi hayatın bambaşka yönü ile tanıştıracak. Anne ve baba olmanın heyecanı bambaşkadır. Ama size söylemek istediklerimiz var. Yeni bir hayata hazır olun.

gebelik
Kaç gece uykusuz kalabilirsiniz?

Bence şu an yorum yapmak için oldukça erken. Anne olduğunuz an emin olun kendi rekorunuzu kıracaksınız. Uykusuzluğun şöyle bir yan etkisi olabilir. Sürekli uykulu olma, dalgınlık vb. gibi. Buna zombileşme süreci desek nasıl olur? Şimdiden çok fazla endişelenmeyin bir kahkaha attığında hepsi geçiyor.

cocuklarda-uykusuzluk

Çıldırma (!) eşiğiniz yükselecek.

Gece bir iki saat ancak uyumuşsunuz. Sabah gün ağarırken kalkmış. Doyurmuş, altını almış, oynatmışsınız. Yine uykusu gelmiş ve uyumuş. En tehlikeli vakitler. Kafanız yastığa doğru büyük bir mutlulukla gidiyor derken bir çığlık tüm o anın büyüsünü bozacak.

bebek-bakimi
Emziriyor musunuz yoksa emzirmiyor musunuz?

Her ikisi de birbirinden zorlu bir hal. Sütünüz az geliyorsa “mama vermeli miyim, acaba aç mı kalıyor, ya beni bir daha emmezse” kaygıları bol bol olacak. Emziriyorsanız, lekeli tişörtlere, kanayan göğüs uçlarına hazır olun.
Merak etmeyin, ilk anne dediğinde hiçbir şeyiniz kalmayacak. Gün boyu onunla ilgilenecek, bolca oynayacaksınız.

bebeklerde-emzirme

Sizin enerjiniz tükenecek onun kine asla bir şey olmayacak. Onun için o kadar çok şey için endişeleneceksiniz ki endişelenme kapasiteniz sizi bile hayrete düşürecek. Gezmeler, tozmalar artık sıkıntılı bir hal alacak. Gittiğiniz yerde duracak mı, uyuyacak mı, hangi eşyaları yanınıza alsanız tadında bir sürü soru işareti kafanızda geçit töreni yapacak. Çocuklar ne güzel öğretmenler. Ne kadar çok şey öğrendiğinize siz bile şaşıracaksınız. Sabrı, fedakarlığı, karşılıksız sevmeyi en dibine kadar size ezberletecek. Korkmayın, onun kahkahalarını toplamaya bakın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ