Mutlaka Bilmeniz Gereken Makyaj Hileleri

Mutlaka Bilmeniz Gereken Makyaj Hileleri

 

Makyaj yapmak çok eski dönemlerden beri kadınların vazgeçilmez güzellik alışkanlıklarındandır. Günümüzdeki gibi kozmetik sektörü bulunmadığı dönemlerde dahi kadınlar bitkilerden ve kök gıdalardan elde ettikleri renkleri kullanarak makyaj yapmışlardır. Gözlere sürme çekmek, yanakları kırmızı göstermek ve dudakları renklendirmek kadınların vazgeçilmezleri arasındadır. Kim istemez mükemmel görünmeyi?

blank

Hele söz konusu kadınlar ise kişisel bakımları ve güzellikleri çok önemlidir. Makyaj sektörünün gelişmesi ile envaı çeşit kozmetik hayatımıza girdi. Fakat hangi ürünü nasıl kullanmanız gerektiğini bilmezseniz hoş olmayan görüntüler çıkabiliyor.

Makyaj yaparken daha güzel görünmek için mutlaka bilmeniz gereken makyaj hileleri vardır. Kimi zaman kirpiklerinizin daha uzun görünmesi için, kimi zaman cildinizin daha sağlıklı görünmesi için makyaj hilelerine başvurmanız gerekebilir. Makyaj yaparken abartmamaya ya da abarttığınızın dışarıdan belli olmamasına dikkat etmelisiniz. Yapay bir görüntü elde etmek kimsenin tercih etmeyeceği bir şeydir. Ten renginize uyumlu makyaj renklerini iyi seçmelisiniz. Her ten rengine her makyaj malzemesi güzel durmayabiliyor. Örneğin ten rengi bir ruj bronz ya da buğday tenli hanımlara çok yakışırken beyaz tenli ve sarışın hanımlarda hastalanmış gibi bir görüntü veriyor. Böyle küçük ayrıntılara dikkat ederek çok hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Makyaj Hileleri

Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken kurallar ve mutlaka bilmeniz gereken makyaj hileleri ile ilgili birkaç öneri verecek olursak.

  • Yuvarlak ve dolgun bir yüzünüz varsa kontür kitleri ile elmacık kemiklerinizin altından alnınızın yanından ve çene altınızdan geçebilir ve yüzünüzü daha uzun ve zayıf gösterebilirsiniz.
  • Kemerli bir burnunuz varsa aydınlatıcı ve kontür kiti kullanarak burnunuzu daha düzgün bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Burnunuzun ucu düşükse burun ucunuzun altına koyu renk kontür uygulayıp burun ucunuzun ortasına aydınlatıcı sürerek daha kalkık hale getirebilirsiniz.
  • Gözaltlarınızda koyuluk varsa ten renginize uygun gözaltı kapatıcısı kullanıp üzerine pudra geçebilir ve koyuluğu yok edebilirsiniz.
  • Düşük göz kapaklarınız varsa göz farlarını göz kapaklarınızın üzerine tonlamalı uygulayarak göz kapaklarınızı daha kalkık gösterebilirsiniz.
  • Kirpikleriniz renksiz ve kısa ise takma kirpik kullanarak kirpiklerinizi daha yoğun ve uzun gösterebilirsiniz.
  • Yoğun ve uzun kirpikleriniz varsa ve makyaj yapmaktan hoşlanmıyorsanız kirpiklerinizin iyi görünmesi için sadece kirpik kıvırıcı kullanabilirsiniz.

Makyaj yaptığınızda cilt makyajınız uzun süre sabit kalmıyorsa makyaj altı bazı kullanarak makyajınızı uzun süre kullanabilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ