Mutlu Aile Mutlu Çocuk

Mutlu Aile Mutlu Çocuk

Çocuklar geleceğimizin mimarıdır! Ben hep bu ideolojiden yana olmuşumdur. Çünkü çocuk anne karnında filizlenir, dünyaya gelir, bizlerin yardımları ile büyür ve tam anlamı ile hayata karışır. Eğer ki hayata karışma anında pürüzler yaşamak istemiyorsak bizler o yolda her daim çocuklarımıza eşlik etmeliyiz. Bu konuda en büyük sorumluluk biz ebeveynlerindir. Ne istediğini bilen, özgün, cesur, özgüvenli ve akıllı çocuklar için mutluluğu temel alarak el ele yürümeliyiz.

canım anne-50

Bir çocuğun ilk eğitim yeri evidir ve küçük bir çocuk içi boş bir kaset gibidir çevresinden her gördüğünü ve duyduğunu kaydeder, hiç beklemediğiniz bir anda da öğrendiklerini sergilemeye başlar. Bu yüzden çocuk gelişimi konusunda attığınız her adımın yavrularınız için önemini unutmamalı, bunları bilerek hareket etmeliyiz.

canım anne-49

Mutlu çocuk sahibi olabilmek için çocuklarımız ile birlikte çeşitli aktiviteler yapmalıyız, birlikte kaliteli zaman geçirmeliyiz, onu ne çok sevdiğimizi sık sık dile getirmeliyiz, varlığının bizler için önemli olduğunu hissettirmeliyiz. Bu şekilde çocuk hem sevildiğini bilecek hem de sevmesi gerektiğini hissedecek. Hepimizin bildiği gibi çocuklar saf sevgilerle bezenmiştir ve onların kalplerini kazanmak çok basittir. Bu yüzden biz aileler olarak televizyona, bilgisayara veya tablete ayıracağımız vakti çocuklarımıza ayırıp geleceğimiz için yatırım yapmalıyız. Vakit denen şeyin değerini bilmeli, bilmeyenlere ise bunu bildirmeliyiz. Ömrümüzdeki en değerli varlıkların yüzünde yer alan en ufak bir gülümseme bizlere para ile satın alınamayacak değerleri hatırlatır ve varlığına bir kez daha şükrettirir.

canım anne-48

Eğer sizler de benim gibi düşünüyorsanız bu güzel evlatların gönlünü hoş tutmalı, onları mutlu etmeliyiz. Unutmayalım ki çocuk eğitimi bizlerin elinde ve bizler ne kadar doğruyu gösterirsek onlar da o kadar doğru olurlar.

canım anne-47

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ