Mutlu ve Çocuklu Evliliğin Sırları

Mutlu ve Çocuklu Evliliğin Sırları

Mutlu ve Çocuklu Evliliğin Sırları

Evli, çocuklu ve aynı zamanda mutlu olmak sanıldığı kadar zor değildir. Etrafınızda bununla ilgili pek çok olumsuz örnek bulunsa da siz bunlara aldırmadan bazı püf noktalarına dikkat ederek ve önemseyerek evli, mutlu ve çocuklu olabilirsiniz. Evlilik aşkı öldürüyor, çocuk olunca işler değişiyor gibi sözlere inanmadan önce mutlaka bu önerilere kulağınızı vermelisiniz. Mutlu ve çocuklu evliliğin sırları ise şunlardır;

mutlu-cocuklu-evliligin-sirlari

  • Önce kendi hayatınıza sahip çıkın ve mutlu olacağınız noktaları göz ardı etmeyin. Unutmayınız ki bir aile de anne mutluysa aile de mutludur. Bunun için keyif aldığınız şeyleri yapmayı bırakmayın, kendinize zaman ayırın, sosyalleşin ve mutlu olacağınız aktivitelere mutlaka yer verin.
  • Anne baba olmak elbette kutsaldır. Ancak anne baba olduktan sonra eş olmayı ikinci plana atmayınız. Anne baba olmadan önce mutlu ve iletişimi yüksek bir çift olmaya özen gösteriniz.
  • Eşinize babalık konusunda ders vermeye veya onu yönlendirmeye gerek duymayın. Babaları yemek yedirme metodları anneler kadar iyi veya sağlıklı olmaya bilir. Siz şekerleme yemesine izin vermezken baba birkaç kaçamak yapabilir. Bunları göz ardı etmeli ve babanın çocukla iletişimini koparmamalısınız.
  • Spor yapmak mutluluk hormonunu olumlu etkilediği için ailecek yapabileceğiniz açık hava yürüyüşleri ve egzersizlerini tercih ediniz.
  • Çocuklarınızın yanında sevginizi göstermekten, belli etmekten çekinmeyin.

mutlu-cocuklu-evliligin-sirlari

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ