Mutlu Olabilmenin Sırlarını Açıklıyoruz

Mutlu Olabilmenin Sırlarını Açıklıyoruz

Her insan evliliğin ilk gün ki gibi taze ve aşk dolu kalmak ister. Ancak etrafımızda her şey hareket ve değişim halindedir. Evlilik de böyledir. İlk gün ki gibi kalmaz. Ancak huzurlu ve mutlu bir evlilik yaşamak için birkaç ipucuna ve püf noktasına dikkat etmeniz iyi olacaktır.

blank
Evlilikte çiftlerin istekleri, arzuları farklı olabilir. Bu yüzden de çatışma yaşanabilir. Bu gibi durumlarda orta yolu bulmak, ılımlı olmak en doğrusu olacaktır.


Mutlu evliliği sırları arasında en başta sağlıklı iletişim yer alır. Eşiniz ile konuşun, dertleşin, sorunlarınız varsa ertelemeyin ve sakin, ılımlı bir şekilde halletmeye çalışın. İletişim içinde iken eşinize karşı nazik ve kibar olun. Asla sesinizi yükseltmeyin.


Sorunlarınız varsa eğer onlardan kaçmak yerine yüzleşin. Çünkü sorunlardan ve sıkıntılardan kaçtıkça daha fazla büyür ve sizi daha mutsuz bir evliliğe doğru götürür. Bu yüzden sorunlarınızın üzerinden zaman geçmeden en uygun zamanda oturup, konuşun, halledin, ortak noktada buluşun.
İkinizden birinde zararlı alışkanlıklar var ise bunların üstesinden beraber gelebilirsiniz. Bu konuda birbirinize destek olmalı ve yanında olmalısınız.
İşe yaramayan ve size mutsuzluktan başka bir şey katmayan davranış ve tutumlarınızdan uzak durmalı ve kurtulmalısınız. Aksilik, asabilik ve bunun gibi olumsuz davranış ve tutumlarınız varsa en kısa sürede bunlardan kurtulunuz.


Her zaman için gerçekçi olmalısınız. Aşırı beklentilerden uzaklaşın, her zaman gerçekçi olmayı tercih edin. Olduğunuzdan farklı görünmeye çalışmayın. Doğal olun.
Ben haklıyım, sen haksızsın gibi tutumlar yerine aynı takımda olmayı hedefleyin. Birlikte vakit geçirin, ortak noktalarınızı çoğaltın. Eşinizin ailesine karşı her zaman için saygılı olan. İyi aile ilişkileri sizinde evliliğinizi olumlu etkiyecektir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ