Canım Anne

Muz Kabuğunun Faydaları – Muz Kabuğu Maskesi Tarifi

Muz Kabuğunun Faydaları – Muz Kabuğu Maskesi Tarifi

Sağlığa yararlı meyvelerden olan muzun faydaları saymakla bitmez. Muzun bilinen en büyük faydası magnezyum deposu olması ve vücudun gereksinimi olan magnezyumun büyük bir bölümünü karşılamasıdır. Muz yendikten sonra genellikle kabukları çöpe atılır. Ancak son araştırmalara göre muz kabuğunun faydaları öğrenilmeye başlandı. Uzmanlar muz kabuğunun yararları sıralarken cilt için mucizevi etkilerinin olduğunu söylüyorlar. Yapılan açıklamalara göre muz kabuğu cildi nemlendiriyor, ciltteki sivilceleri kurutuyor, kararmış ciltlerin beyazlamasını sağlıyor, ciltte çeşitli nedenlerden dolayı oluşan lekeleri gideriyor.

Muz Kabuğunun Faydaları

Muz kabuğunun faydaları arasında en çok dikkat çeken cilde olan olumlu etkileri… Muz kabuğu sivilce için kullanıldığında geçmelerini sağlıyor. Muzun kabuğunda bol miktarda mineral ve vitamin bulunuyor. C Vitamini, E Vitamini, potasyum, demir ve çinko içeren muz kabuğu cildi besliyor ve ciltte bulunan iltihaplanmaları gideriyor, daha canlı ve parlak olmasını sağlıyor. Muz kabuğu maskesi tarifi de bu noktada devreye giriyor. Muz kabuğu maskesi yapılışı tarifi aşağıdadır.

Muz Kabuğu Maskesi Malzemeler

Muz kabuğunun faydaları konusunun ardından muz kabuğu maskesi tarifi sizler için paylaşıyoruz.

  • 1 adet muzun kabuğu
  • Yarım havuç
  • 4 çorba kaşığı süt

Muz Kabuğu Maskesi Yapılışı

1 adet muzun kabuğunu muz kabuğu maskesi tarifi için küçük parçalar halinde kesiyoruz. İçine yarım havucu rendeliyoruz ve 4 çorba kaşığı sütü de ilave ediyoruz. Elde ettiğimiz karışımımızı blenderdan geçiriyoruz. Muz kabuğunun faydaları görmek için bu karışımı yüzümüze ve boyun bölgemize sürebiliriz. Muz kabuğu maskesi sürdüğümüz bölgede 15 – 20 dakika kadar bekletildikten sonra yıkanabilir.

Canimanne.com sitesinde paylaşılan faydalı içeriklerden biri olan Zencefil Kürü Nasıl Yapılır? Zencefil Kürü Tarifi başlıklı yazımızı da okuyarak sağlık için faydalarını öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ