Nazar boncuğu uzun lif yapımı

Nazar boncuğu uzun lif yapımı bir önceki paylaşımımız da yuvarlak modelini sizlere sunduk takım lif çalışması uygulayabileceğiniz nazar boncuğu serisine devam etmekteyiz. Nazar boncuklu lif modelleri çeyizlik lif modellerinde sıkça tercih edilen örnekler arasında yer almaktadır. Renk güzelliğin verdiği görsellik lif sevenlerin beğenisini alan modeldir.

Lif modelleri tığ işi örgülerinin en çok yapılan el işleri arasında yer almaktadır. Çeyizler içinde oldukça fazla yapılan tığ işi modelleri olarak hanımlarımızın tercihinde olan lif modelleri en yeni örnekleriyle youtube kanalında lif sevenlere sunulmaktadır. Sizlerde en yeni tasarım lif modellerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Uzun lif modelleri seven arkadaşlarımız için yapılışı kolay olan fıstık tekniği ille yapılan harika lif çalışmasıdır. Sayfamızda farklı nazar boncuğu lif çalışmaları mevcuttur. Sayfamıza ziyaret ederek lif modellerimizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca yazımızdaki linke tıklayarak modellere kolaylıkla ulaşmanız mümkündür.

Nazar boncuğu uzun lif yapımı

3 Renk lif ipi

Elinize yatkın tığ seçimi tercih edebilirsiniz.

Lif modeli üç küçük yuvarlaktan oluşup birbirine ekleyip uzun lifi oluşturuyoruz.

İlk olarak lif modelinin orta kısmından başlıyoruz. İlk olarak yuvarlak oluşturup beş dolgulu fıstık yapıyoruz aralarda iki zincir çekip toplamda altı beşli fıstık yapıyoruz.

Devamında her yuvaya çift fıstık yapalım aralarda iki zincir çekiyoruz. Farklı renk ip ile devam ediyoruz, aralarda iki zincir çekerek iki çift bir tek fıstık yaparak devam ediyoruz. Üçüncü renk ip ile devam edelim, çift fıstıkların üzerine çift yapıp diğer boşluklara tekli fıstık yaparak devam ediyoruz. Mavi ip ile devam ediyoruz iki zincir çekip fıstık tekniği uygulamaya devam ediyoruz. Bir çift ve üç tek fıstık yaparak sırayı tamamlıyoruz. Tekrar aynı işlemi yaparak modeli bitirelim ve birleştirme işlemi detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Orgu hayatım_ youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Nazar boncuğu uzun lif yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ