Nazara karşı okunacak dualar

Nazara karşı okunacak dualar

Nazara karşı okunacak dualar nazar değmesine çoğunluğumuzun inandığı bir durumdur. Küçük bebeklere çoğunlukla nazar alırlar gözün nazarı çok değermiş derler büyüklerimiz. Hangi ayetleri okuya biliriz. Yazımızın içinde yer vermeye çalıştık, video okunuş dinleyerek ezberleye bilirsiniz.

Nazar nedir ? nazar çevremizde ki kişilerin kötü enerji yayması ve gözün bakışın bizleri etkileyip üzerimize halsizlik hissi vermesine halk arasında nazar değdi veya nazar aldım cümlesini kurmamıza nazar denir. Nazardan nasıl korunuruz ve hangi ayetleri okuyabiliriz ?

Hz. Muhammed (a.s.a )peygamber efendimiz nazara karşı göz değmesi için nazara karşı okuduğu dualar. Ayetel kursi, felak, nas surelerini okuduğu söylenmektedir.

Ayetel kürsi duasını tek okumak yerine ihlas, felak, nas sureleri ile birlikte okunduğunda daha etkili olduğu büyüklerimiz tarafından da dile getirilmektedir.

Nazara karşı okunacak dualar

Kalem suresi

Nazar Ayeti Türkçe Okunuşu

Ve in yekadüllezine keferu le yuzlikuneke bi ebsarihim lemma semiüz zikra ve yekadullezine innehu le mecnün (mecnunun), ve ma huve illa zikrun lil elemin (alemine )

Anlamı : Şüphesiz inkarr edenler zikr’i kur’an’ı duydukları zaman neredeyse seni gözleriyle devirecekler. Senin için hiç şüphe yok o bir delidir diyorlar. Halbuki o kur’an alemler için ancak bir öğüttür.

Dua, İslam hepsi ve daha fazlası için sıkıntıdan kurtulma duası için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Nazara karşı okunacak dua VİDEO ANLATIM

İlamtv youtube kanalına bu güzel video için çok teşekkür ediyoruz.
Felak suresi
Nas suresi
Nas suresi anlamı

Felak ve Nas sureleri VİDEO ANLATIM

Diyanetv kanalına bu güzel video için çok teşekkür ediyoruz.
Ayetel kürsi
Ayetel kürsi ve anlamı

Ayetel kürsi suresi VİDEO ANLATIM

Kur’an sitesi youtube kanalına bu güzel video için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ