Nohut Suyunun Şaşırtan Faydası

Nohut insan vücuduna oldukça faydalı olan bir baklagiller gurubundandır . Hem besleyici değeri hem de vücuda olan faydaları açısından önemli bir gıdadır. Nohut suyu hem cilde faydalı hem de içildiğinde vücudu içten temizleyerek bağırsaklardaki problemleri halletmektedir. Nohut suyunun şaşırtan faydası bu kadarla da kalmamaktadır. Vücuda enerji vererek zayıflamayı ve kilo kontrolünü de sağlamaktadır. Nohut suyunun şaşırtan faydalarından biride cilde faydasıdır. Cilt güzelliği için nohut suyu içebilir ayrıca cildinize de sürebilirsiniz. Akciğerlerin temizlenmesi içinde önemli bir yiyecektir. Vücuttaki iltihapları da temizleyici özelliği olup diş ve dişeti iltihaplarında önemli bir gıdadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nohut Suyunun Şaşırtan Faydası

Nohut suyunun şaşırtan faydaları saymakla bitmez. Sirkeli suda bekletilmiş nohut ve nohut suyunu aç karnına içerek bağırsak parazitleri ve kurtlardan da kurtulmak mümkündür. Nohut suyunun şifalı halinden faydalanmak için iki bardak suya bir avuç nohut koyarak yarım saat bekletmeli ve kavanozun kapağını kapatarak sabaha kadar bekletebiliriz. Ve ertesi gün şifa için hem suyunu içip hem de cildimize sürebiliriz.

Hem bağırsakları yumuşatan hem de vücuda direnç kabiliyeti vererek sağlığımıza katkı sunan nohut doyurucu ve taşıdığı minerallerle dinç ve fit bir vücuda sahip olmamızı sağlayacaktır. Ülkemizde kolay ve çokça yetiştirilmekte olan nohut ekonomik fiyatı ve yaz kış bulanabilen bir gıda türü olduğundan herkes kolayca ulaşabilmektedir. Ciltteki sivilceleri yok etmektedir.

Cilde pamukla sürerek yarım saat bekletebilirsiniz yarım saat sonra yıkadığınızda cildiniz hem parlak hem de sağlıklı olacaktır. Nohut suyu kalp ten böbreklere kadar fayda sağlamaktadır. Ayrıca cinsel yönden de vücudumuza fayda sağlamaktadır. Bunca yararı olan nohut sevmeyen biri bile olsa bu kadar çok yönlü yararından sonra tüketmemek için hiçbir geçerli sebep yaratmamak gerekir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ