Oje ve Mat Oje Nasıl Yapılır ?

7’den 70’e tüm bayanların meraklısı olduğu oje. Her yaştan bayanın vazgeçilmezi olan renk renk ojeler her gün daha da çok yenileniyorlar. Bazı bayanların özel günlerde kullandığı, bazılarının ise ojesiz asla dediği vazgeçilmez ürünlerdir. O kadar çok renk arasından seçim yapmak kimi zaman çok zor olabiliyor. Oje sürmek sanıldığı kadarda kolay değil. Tabi ki onunda ince teknikleri var. Kesinlikle fırçaya gereğinden fazla oje almamalısınız. Bu tırnakta düzgün bir görüntü yaratmaz. Ayrıca tırnakta düzgün bir görüntü yaratmak istiyorsanız çıkıntıları vs. yok etmek için oje sürmeden önce oje bazları sürebilirsiniz.

Aynı zamanda ojede renk seçimi de çok önemlidir. Elimize uymayan renk güzel bir görüntü oluşturmaz. Ten rengimize uygun ojeler seçmeliyiz. Eğer çok açık bir teniniz var ise genelde tüm renk ojeler size yakışır. Orta renkte bir ten rengine sahipseniz nude tonlar ve pastel tonlar tam size göre. Buğday tenliyseniz eğer turuncu tonları size çok yakışacak. Esmer bir ten renginiz var ise koyu renkler size çok yakışabilir. Koyu kırmızı renkler tam size göre.

Kendi renginizi hala bulamadıysanız elinizle yapmaya ne dersiniz? Üstelik rengini sadece göz farıyla belirleyebilirsiniz.

– Parlatıcı oje

– Kürdan

– Renkli far

– Rulo halinde kağıt parçası

Öncelikle renk vermesi için kullanacağımız far ezilerek toz haline getirilir. Rulo halindeki kağıt parçasıyla far parlatıcı ojenin içine dökülür. Sonrasında oje kürdanla iyice karıştırılır. Şişenin ağzı kapatılarak çalkalanır. İşte istediğiniz renk ojeniz hazır.

Evdeki parlak ojelerinizden sıkıldıysanız bu tarif tam sizin için. Parlak ojelerinizi mat ojelere çevirmeye ne dersiniz?

Gerekli Malzemeler;

– Su

– Renkli oje

– Cezve

İlk olarak istediğimiz renkteki ojemizi sürüyoruz. Ardından cezve içinde kaynattığımız suyun buharına tırnaklarımızı tutuyoruz. Ve mat ojelerimiz hazır.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ