Okul Masrafları En Az 370 Lira!

Okul Masrafları En Az 370 Lira!

Okul Kıyafetleri, Ayakkabı ve Kırtasiye Masrafları En Az 370 Lira!

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlamasına sayılı günler kaldı. Bu sene ilk ders zili 18 Eylül’de çalacak. Birinci sınıfa gidecek öğrenciler ise 1 hafta önce başlayacak. Çocuğu okula başlayacak olan ailelerin okul alışverişi en az 370 lira olacak.

Yeni öğretim yılında da geçmiş dönemlerde olduğu gibi ders kitapları ücretsiz olarak dağıtılacak. Ancak geriye kalan okul kıyafetleri, kırtasiye alışverişi, ayakkabı gibi masraflar için veliler en az 370 lira harcamak zorunda kalacak.

Çocukların okul kıyafetleri bulundukları döneme, sınıfa göre 110 lira ile 160 arasında değişmektedir. Veliler sadece okul forması için en az 110 lira harcama yapacak.

Devlet ders kitaplarını verse de geriye kalan kırtasiye masrafları velileri bu sene oldukça sıkacağa benziyor. Bu sene kırtasiye alışverişine çıkan veliler zamlı fiyatlar ile karşı karşıya kalacak.

Kırtasiyeciler Derneği Başkanı bu sene kırtasiye ürünlerinin %25 oranında zamlandığını duyurdu. Ders kitapları haricinde öğrencilerin bu seneki kırtasiye masraflarının en az 200 lira en çok 265 lira olması beklendiğini söyledi. Türkiye’de imalatı bulunmayan ürünler ithal edildiği için fiyatlarda artış olduğu ilgili makamlarca bildirilmiştir. Kırtasiye alışverişi yapacak olan veliler için yapılan duyuru da dikkat çeken nokta ise velilerin TSE veya CE damgası olmayan ürünleri almaması gerektiği olmuştur.

Okul Masrafları En Az 370 Lira!

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ