Okul Öncesi Eğitici DVD’ler

Okul Öncesi Eğitici DVD’ler

Bebek gelişimin en önemli dönemi 0-24 ayları arasıdır. Bu süre içerisinde bebeğinizin hayal gücü, algılama yeteneği, mantık duyuları, el kol refleksleri vb. her türlü motor fonksiyonları ileride daha geliştirilebilecek kapsama gelmesi için en iyi şekilde geliştirilmelidir. Bebeğiniz 3 yaşına gelene kadar ise gelişme devam eder ve beyinde bilgi, oldu birikimine devam edilmektedir. Bu nedenle bebeğinizin 36. Ayına kadar geliştirmek için çeşitli çalışmalar yapmalısınız. Bunlardan biri okul öncesi eğitici DVD’ler olabilir.

cocuklar-icin-okul-oncesi-egitim

Bebeğinizin gelişimi sırasında onu çok sıkmak ve bazı bebeksi davranışlara engel olarak ona şimdiden disiplin kazandırmak pey faydalı bir davranış değil. Tırnaklarını düzenli olarak kestikten sonra ellerini özgür kullanması için eldivenlerden vazgeçmeniz gerek. Bu sayede çevreyi tanımaya daha kolay başlayacaktır. Çevreye algısının artması sayesinde ise daha çabuk eğitilebilir hale gelir. Bebekler görsellerden ve seslerden 3. Ayından sonra çok daha kolay anlamakta ve etkilenmektedir. Tahmin bile edemeyeceğiniz kadar gelişme gösterebilir bu yüzden ona eğitici DVD’ler izleterek algısını açabilirsiniz. Bebekler seslerden çok etkilendiği için eğitici DVD’lerde hayvan sesleri ve resimleri, ninni, masallar, farklı görseller, ekranda uçan sinekler, yakalanmaya çalışan kediler vb. gibi birçok farklı model ve tasarımda gerekli eğitimi almış profesyonel tasarımcılar tarafından oluşturulmuş, hayal gücü ve algı gelişimi sağlayan videolar bulabilirsiniz.

okul-oncesi-egitim-dvdleri

Okul öncesi eğitici DVD’ler bebeğinizin gelişimini ve yetenekleri arttırdığı gibi bazı ilgi alanlarını da daha erken ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra erken aldığı düzenli eğitim sayesinde okula başladığında daha öz güvenli ve daha etkin bir performans göstermesine yardım etmiş olursunuz. Yabancı dil konusunda gelişmesini sağlamak için farklı bir dil seçip bu dil hakkında kulak dolgusu kazanmasına yardımcı olmak ileride daha kolay öğrenmesini sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ